Балкан спечели бронзовите медали

19 Февруари 2017, 18:12
(4) (0)
Прочетена: 2513 18

Балкан спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България. В мача за третото място ботевградчани отказаха домакина Академик Бултекс 99 и победиха с 83-62. "Зелените" показаха по-добра игра през цялото време и контролираха срещата от средата на първата четвърт нататък. Пловдивчани пък отново не бяха на необходимото ниво и им липсваше живец и енергия, както и в полуфинала с Берое.

След размяна на точки в началото Балкан взе контрол над мача със серия от 10-0. Тя даде аванс от 8 на тима, а през втората част нещата станаха още по-сериозни. Академик продължи да изглежда вял и беззъб, а ботевградчани се възползваха от това. С начало от 9-2 разликата стигна 16 точки и остана такава и на почивката. Старт от 11-2 на второто полувреме вдигна преднината на "зелените" на 25 и на практика още тук интригата приключи окончателно.

Пловдивчани имаха едва 32% стрелба в мача срещу 53% за съперника. "Зелените" движеха и доста по-добре топката и направиха 25 асистенции срещу едва 12 за домакините.

Пореден силен мач за Балкан изигра Травис Дениълс, който завърши с 22 точки и 10 борби. Амин Хот също се включи на ниво с 16 точки и 5 асистенции, а Душан Цветкович се отчете с 13 точки и 7 борби.

За домакините Шакир Смит бе най-резултатен с 13 точки. По 12 вкараха Милорад Шутулович и Джордан Семпъл, който хвана и 11 борби.