Балкан стартира с победа на турнира "Георги Христов"

20 Септември, 09:13
(3) (0)
Прочетена: 563 3

Отборът на Балкан Ботевград започна с убедителна победа участието си на мемориалния турнир "Георги Христов", след като надви кипърския АЕЛ (Лимасол) с 88:75 (26:25, 21:21, 24:10, 17:19). Мачът, игран в "Арена Ботевград", беше оспорван до почивката, когато домакините имаха минимален аванс от само една точка (47:46). В третата четвърт обаче Балкан вдигна темпото и успя да наложи своето надмощие, решавайки мача в своя полза.

По време на полувремето се проведе емоционална церемония по изваждане от употреба на екипа с номер 15, в чест на легендарния баскетболист Георги Христов. Турнирът носи името на Христов, който е една от най-значимите фигури в историята на Балкан, като този жест отдава почит на неговата кариера и принос за клуба.

Васил Христов, старши треньор на Балкан, заложи в стартовия състав на Къртис Джоунс, Кори Рийвс, Константин Тошков, Иван Гаврилович и Андрей Иванов.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за домакините с 21 точки, следван от Иван Гаврилович с 20. Кори Рийвс добави 12 точки, а Николай Грозев и Андрей Иванов записаха по 10.

Следващите мачове в турнира ще бъдат ключови за подготовката на Балкан преди старта на новия сезон в Националната баскетболна лига.