Балкан стартира със загуба сезон 2021/22

12 Октомври 2021, 22:12
(0) (0)
Прочетена: 903 12

Балкан започна със загуба сезон 2021/22 в Деласпорт Балкланска лига. В първия си мач тимът на Небойша Видич отстъпи като гост на израелския Апоел Галил Елион с 56-45. Мачът започна кошмарно за “зелените”, които допуснаха пасив над 20 още в първата част. Балкан показа характер след това и спечели останалите три части, но не успя да стигне до обрат. Три минути преди края разликата бе само 9.

През целия мач съперникът имаше двуцифрена разлика, но Балкан се бори до последно. “Зелените” се върнаха по-силни в мача като спечелиха второто полувреме.

Крис Минков вкара първата тройка за Балкан минута след началото на второто полувреме. За пет минути единствените точки за Балкан бяха две негови, но разликата остана голяма. Последваха няколко минути , в които и двата отбора не успяваха да отбележа. До края на частта нашите за кратко свалиха на 13, но съперникът не позволи повече да падне. Така двата тима започнаха последния период при 16 преднина за израелския тим (50-34).

Нашите започнах ударно последната част съсс ерия 9-2, за да свалят значително разликата. В средата на периода 5:18 минути преди края за първи път от началото на мача тя падна под 10 при 52-43. Последва още един опит, но съперникът вкара за +11 и докрая нашите не успяха да се възползват.

Дерик Маркс бе най-резултатен за Балкан и единствен с двуцифрен актив от 12 точки.

Следващият мач на нашите от Деласпорт Балканска лига ще бъде на 3 ноември срещу Левски 2014 в “Арена Ботевград”.