Балкан U-15 започна с драматична победа в младежката Евролига

11 Декември 2022, 13:16
(2) (0)
Прочетена: 685 2

Момчетата на Балкан до 15 години стартираха по чудесен начин участието си в първия турнир от Младежката Евролига за тази възраст, домакин на който е унгарският град Секешфехервар. В първия си мач днес те се наложиха над словенския Айдовшчина след продължение със 72:70 (10:24, 20:18, 16:3, 14:15, 12:10).

Балканци не започнаха добре и след първата част имаха пасив от 14 точки. След втората намалиха изоставането си само с 2 точки и на полувремето губеха с 42:30. След почивката обаче воденият от Иван Коцев тим на Балкан спечели третата четвъртина с убедителното 16:3, в последния период се играеше кош за кош и след равенство в редовното време 60:60 се стигна до петминутно продължение.

Драматични бяха и допълнителните пет минути. Когато оставаха 8 секунди, Айдовшчина поведе с 1 точка - 70:69. Веднага след това обаче последва точен изстрел зад дъгата на Цветомир Миков - 72:70 за Балкан, когато имаше 5 секунди до последната сирена. Опитът за три точки на съперника се оказа неуспешен и момчетата на Иван Коцев се поздравиха с тази много трудна, но заслужена победа.

Александър Дурев стана топреализатор с 26 точки. С дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби е Егор Менохин, Цветомир Миков има 16 точки и 8 борби, по 4 точки добавиха Васил Василев и Георги Стойков.

Тази вечер е втората среща на Балкан - от 19 часа играе със словашкия Приевидза.

Източник: Balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан