Балкан U16 успя да обърне английския Шефийлд за трета победа в EYBL

6 Ноември 2022, 17:21
(1) (0)
Прочетена: 658 4

Баскетболистите на Иван Коцев успяха да обърнат английския Шефийлд Елит с 75:55 като това беше последен мач от Европейската младежка баскетболна лига. Балкан U16 записа 3 победи и 1 загуба за 4 мача в EYBL.

„Зелените“ започнаха лошо мача и след десет минути игра изоставаха със 7:18. Въпреки слабия старт обаче, те заиграха по-добре през втората част и на почивката се доближиха на 24:27. След няколко обрата и точка аванс за ботевградчани преди последната част, те взеха инициативата и след много силни финални минути спечелиха мача.

Петър Симеонов вкара 24 точки за успеха. Николай Хубанов е с 18, а 10 добави Тихомир Николов.