Балкан удари Академик за втори успех в Sesame НБЛ

27 Октомври, 14:46
(1) (1)
Прочетена: 482 6

Балкан победи със 104-83 Академик Бултекс 99 в мач от четвъртия кръг на Sesame Национална баскетболна лига, изиграл се днес в "Арена Ботевград". Успехът е втори за ботевградчани, които имат и едно поражение в сметката си от началото на сезона. Пловдивчани са с баланс 2-2.

В състава на домакините не попадна Кори Рийвс, а участие в срещата не взе и Георги Герганов, който има проблем с ръката.

Добрата новина за гостите пък е завръщането на Томислав Минков в състава. Той лекуваше контузия в коляното, която не му позволи да вземе участие в последните два мача на Академик.

ПЪРВА ЧАСТ

След малко повече от 2 минути игра резултатът е 6-4 в полза на гостите. Балкан изравни (6-6) и двата отбора продължиха надлъгването. 5:10 минути преди края на частта Академик поведе с 10-6. След 6 минути игра разликата е само точка в полза на пловдивчани (12-11). Те обаче бързо я вдигнаха на 3. Тройка на Къртис Джоунс изравни резултата (14-14), при оставащи около 3 минути до края на частта. Академик отново поведе, но Тошков вкара тройка, за да даде аванс от точка на Балкан (17-16). Тайър Маршал беше фаулиран и вдигна аванса на домакините на 3 точки (1:49 мин преди края). 12 секунди преди края Балкан води с 23-18, а след 10 минути игра преднината на домакините е 3 точки (23-20).

ВТОРА ЧАСТ

Бързо след старта на втората част Академик изравни резултата (23-23). Тройка на Николай Грозев изведе отново домакините напред (26-23), след малко повече от минута и половина игра.гостите намалиха на точка, но тройка на Къртис Джоунс направи разликата 4 точки (29-25) в полза на Балкан. Двата отбора продължават да се гонят в резултата. Две точни стрелби от далечно разстояние на Константин Тошков направиха резултата 35-27 в полза на домакините, при оставащи 6:33 минути до почивката. Разликата скочи на 10 точки (37-27). Николай Титков беше точен от линията за три точки, намалявайки изоставането на своя тим на 7 (30-37), но Николай Грозев пак вдигна на 10, а Боянов я направи 12 (42-30), което доста оживи и публиката в "Арена Ботевград". 2:31 минути преди паузата резултатът е 47-32 в полза на Балкан. 33 секунди преди края Академик стопи пасива си на 9 точки. На почивката Балкан води с 54-42.

ТРЕТА ЧАСТ

След две минути и половина игра Академик вече изостава само с 8 точки (50-58). Къртис Джоунс вдигна разликата на 10 точки, но бързо след това тройка на Матушев я намали на 7. Тя продължи да бъде такава до поредната тройка на Къртис Джоунс, която вдигна разликата на 10 в полза на Балкан. Веднага след това тя отново падна на 8. Джоунс наниза петата си тройка, за да направи резултата 73-58 в полза на домакините. В заключителната четвърт двата отбора влязоха при резултат 79-69 в полза на Балкан.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

След около минута и половина игра разликата е 10 точки в полза на домакините (81-71). При оставащи 6:32 минути до края разликата падна на 9 точки. Малко след това разликата падна на 7, но тройка на Георги Боянов отново я вдигна на 10 точки (88-78), при оставащи 5:33 минути до края. След това тя скочи на 12. До изненада в края не се стигна.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БАЛКАН: Къртис Джоунс, Иван Гаврилович, Илиян Пищоков, Георги Боянов, Тайър Маршал

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Николай Титков, Васил Бачев, Обрад Томич, Дейлън Уилямс, Николай Михайлов

Източник: sportal.bg