16 Април 2016, 19:06
(0) (0)
Прочетена: 1890 31

Левски пропусна шанс за обрат след силно второ полувреме

Балкан спечели 20-а победа в НБЛ Виваком и завършва почти сигурно на второ място в редовния сезон. Това стана, след като ботевградчани победиха като гост Левски в предпоследния кръг със 72-58. Балкан водеше през първото полувреме с двуцифрена преднина, а Левски бе близо до обрат през второто, когато стопи пасива си до 2 точки. До края обаче, гостите удържаха успеха.  „Сините“ пък отстъпиха шестото място на Спартак Плевен и Черно море и са с актив 10-16. В последния кръг тимът на Мануел Марков ще приеме у дома Ямбол, а този на Небойша Видич гостува на Академик Бултекс 99.

Левски започна трагично двубоя с един кош за пет минути игра и доста грешки пропуски. Гостите също изпуснаха доста стрелби, доминираха под коша и поведоха с 12-2. До края на първата част „сините“ стопиха пасив до 7, но още в средата на втората четвърт Балкан нанизаха цели 31 точки и на полувремето водеше с 15 точки.

Тимът на Мануел Марков започна второто полувреме със 9-3 и свали изоставането си до 9 точки. Николай Върбанов и Фортънбъри отново вдигнаха аванса на Балкан на 15. Левски отново стопи под 10 точки изоставането си след тройка на Лъчезар Димитров в последните секунди на третия период. Гостите допуснаха няколко пропуски в защита след началото на последния период, а младият тим на Левски се възползва веднага и стопи сериозно изоставането си. Небойша Видич бе принуден да вземе таймаут, а след него бе отсъдено техническо нарушение на Йордан Минчев заради реакция при отсъден фаул. Шест минути преди края Алекс Симеонов стопи пасива до 4 точки, но след това същия излезе за пет фаула. Балкан пропусна доста стрелби в средата на четвъртата част, а малко след това за първи път в мача разликата падна до 2 точки след бърза атака на Левски при 54-56. Мартин Маринов обаче се включи силно за гостите, които бързо направиха двуцифрена преднина 2 минути преди края и така до края Балкан удържа успеха.

Брандън Фортънбъри бе най-резултатен за успеха с 18 точки, а 16 имаше Мартин Дурчев. Николай Върбанов завърши с 10 точки и 7 борби.

Йордан Минчев бе най-резултатен с 12 точки. По 11 отбелязаха Алекс Симеонов и Крум Дойчинов. С 10 завърши Ангел Пейчинов.

Източник: BGbasket.com