Балкан взе реванша срещу Черно море

16 Януари 2016, 19:42
(0) (0)
Прочетена: 1879 34

Баскетболистите на Балкан взеха реванша срещу Черно море порт Варна, след като варненци победиха „зелените” в първия полусезон от НБЛ. Отборът на Влада Вукойчич се наложи със 106-73 тази вечер в „Арена Ботевград”, след като през цялото време водеше в резултата и в нито един момент не допусна обрат.

Мартин Дурчев откри резултата за Балкан с точно попадение от линията за 3 точки. Постепенно домакините натрупаха актив, който още в средата на първата част стана двуцифрен, а в края й резултатът вече бе 31-20.
В началото на втората четвърт започнаха „да валят” лични нарушения, отсъдени на играчите на Балкан, а гостите се възползваха и намалиха разликата до 7 точки. Капитанът на „зелените” бързо отговори с две тройки, а отборът отново поведе с 14. Васил Александров също бе точен от тройката, като отбеляза успоредно с последната сирена за първото полувреме. Резултатът на почивката бе 55-43.

През по-голямата част от третата четвърт двата тима си разменяха кош за кош. Три минути преди края й Бръкич се разписа с тройка, а след него Васил Александров успя да отмъкне топката от съперника и домакините отново поведоха. Достигнаха до актив от 18 точки при резултат 77-59.
Най-силна за балканци бе последната четвърт, която започнаха със серия от 7-0, а тя бе перията бе прекъсната от Симеон Илиев. Гостите обаче направиха много грешки, от които Балкан се възползва. 4 мин. преди края на мача водеше с 32 точки и резултат 97-65. Минута след това и трицифреният резултат на Балкан вече беше факт.

Най-резултатен за отбора си бе капитанът Мартин Маринов с 24 точки. Силен мач изигра и Мартин Дурчев, който отбеляза 23 точки. Със 17 завърши Марко Бръкич, Васил Александров с 12, а Николай Върбанов вкара 11 точки.

В следващия кръг (на 23 януари) балканци гостуват на Спартак Плевен, а Черно море ще посрещнат Ямбол у дома.