23 Октомври 2021, 22:23
(0) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 753 4

Балкан допусна първа загуба в НБЛ. Тимът на Небойша Видич загуби като гост на Берое с 92-87 след обрат през второто полувреме. Балкан свали пасив от 9 до 2 точки 15 секунди преди края, но не успя да задържи докрая. Двубоят беше изключително оспорван като Берое спечели второто полувреме. В следващия кръг на 1 ноември Балкан гостува на Академик Пловдив.

Берое спечели категорично борбата под коша, където имаше 40 срещу 27 на Балкан.

Берое започна по-добре мача като в първите 2-3 минути Балкан не успяваше да организира добре нападението си. Постепенно нашите обърнаха при 7-10 след тройка на Калил Дюкс, но Берое взе бързо аванс. Момчетата на Бойко Миленков запазиха лека преднина почти до края на частта. 2 минути преди края на периода Балкан обърна след силно включване на Дерик Маркс при 18-19 и Балкан взе първия период с 3 точки (20-23). Момчетата на Видич започнаха силно втората част с няколко поредни бързи атаки и серия 8-2, за да се откъснат за първи път със 7 напред при 22-30 само две минути и половина след началото на втората част. В основата отново бе гардът Дерик Маркс, който си взаимодействаше много добре с Митко Димитров. Домакините обаче отвърнаха в следващите атаки с две тройки, за да свалят на 3 точки при 31-34. Калил Дюкс и Алихан помогнаха за нов подем в играта на Балкан, но нашите не успяваха да задържат спокойно преднината си. Минута и 30 преди края домакините се доблжиха само на 2, а до почивката Балкан отново си върна 7 преднина. На почивката домакините имаха двойно повече борби от нас - 21 срещу 11, а резултатът на таблото сочеше 42-49 след 20 минути.

Третата част започна доста оспорвано като Балкан държеше лека преднина от 4-5 точки. В края на периода след тройка на Станимир Маринов “зелените” направиха за първи път преднина от 9, но не успяха да я задържат.

Митко Димтров бе най-резултатен за Балкан с 25 точки, а с 16 още от първото полувреме остана Дерик Маркс. 13 точки и 9 асистенции имаше Калил Дюкс, а 12 добави Станимир Маринов.

За Берое най-много 20 вкакра Обина Олека. 19 вкара Кук със 7 асистенции. 15 имаше Мартин Сотиров, а 11 и 7 борби имаше Седариан Рейнс.

Източник: balkan-basket.com