Балкан загуби мача за третото място в Балканска лига

1 Май 2022, 23:55
(0) (0)
Прочетена: 1001 12

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан загуби мача за третото място в Деласпорт Балканска лига. В двубой, игран в Нахария, тимът на Небойша Видич, отстъпи на домакина от Израел Ирони, с 65-86 след като изоставаше през целия мач. Така "зелените" завършват сезон 2021/22 в Балканска лига на четвърта позиция. Балкан беше единственият български участник във Файнъл 4 на Балканска лига. Общият ни актив ни през сезона в турнира е 8 победи и 7 загуби. На финал от 20:30 по-късно днес се изправят играещият в първа лига Апоел Галил Елион срещу Макаби Хайфа.

Във вторник на 3 май Балкан започва плейофите в Националната баскетболна лига с домакинство на Академик Пловдив. Срещата е от 19:00 часа в "Арена Ботевград", а в серията се играе до две победи от три мача. На 6-ти май балканци гостуват в Пловдив, а при трети мач, той ще се играе в Ботевград на 9-ти май.

Балкан стартира с Крис Джоунс, Уошингтън, Маркс, Рори и Димитров. Срещата започна много слабо за Балкан в нападени като нашите не успяваха да реализират почти нищо от своите атаки. За щастие в първите минути и съперникът не играеше добре. За 4 минути нашите имаха два коша от игра. Тройка на Митко Димитров намали разликата до 5-9, но домакините я върнаха бързо. В средата на частта в игра влязоха Крис и Николай Грозев, а Видич даде почивка на Мад Рори като пусна в игра 16-годишния Александър Гавалюгов в последната минута и половина на първия период. Постепенно обаче Ирони увеличи аванса си на 10 точки, а след първите 10 минути те водеха със 7 при 17-26. Съперникът имаше над 80% стрелба от средно разстояние, докато нашите стреляха 42% за две (3/7) с 30% от тройката (3/10).

Балкан започна добре второто полувреме. Рори ,който нямаше кош да момента в мача, наказа два пъти поред грешки на съперника на бърза атака и нашите успяха да свалят на 5 точки пасива си при 28-33. Малко по-късно балканци свалиха и до 4, но след това отново загубиха ритъм. Въпреки че тимът ни овладя доста повече борби в нападение не успяваше да материализират атаките си. Постепенно съперникът отново качи на 9 точки разликата, а след тройка със сирената на Дерик Маркс, на почивката разликата отново бе 7, както и след първия период - 35-42. Основната заплаха за тима идваше от Дъстин Томас и Стефан Бранч, които вкараха почти всичко точки на Ирони Нахария. За 20 минути нашите бяха 5/19 от тройката. Гостите вкараха три тройки, но от 6 опита. Съперникът обаче успя да задържи висок процент на стрелба от средно разстояние и на почивката – 15/20 (75%) срещу 8/16 (50%) на Балкан.

Второто полувреме започна пагубно за Балкан със серия 10-0 за домакините. Нашите нямаха кош повече от 3 минути, в които разликата скочи до 17 точки. Последва таймаут за Небойша Видич. Най-голямата разлика стигна 18 точки, но Балкан успя да се върне и да намали до 12 малко преди края на третия период. В този момент обаче капитанът на „зелените“ Митко Димитров получи аркада, а след Балкан имаше 10 минути , за да пребори 11 точки пасив от третия период.

Ключова тройка на Рори в началото на периода свали на 8 точки пасива на Балкан при 54-62, но домакините я върнаха в следващата атака веднага. За 2 минути израелците направиха нова серия 10-0, а разликата на таблото отново светна критичните 18 точки – 54-72. Близо 3 минути нашите нямаше кош , а Дерик Маркс спря сушата с тройка. В средата на периода Митко Димитров се върна в игра, но до края не се случи нищо по-различно. Небойша Видич даде шанс на всички играчи от състава да влязат в игра, а мачът просто се доиграваше в последните 5 минути.

Най-резултатен за Балкан с 14 точки беше Крисчън Джоунс, а 11 имаше Митко Димитров.