"Балкан" загуби от "Черно Море" като домакин (снимки)

9 Ноември 2013, 20:05
(0) (0)
Прочетена: 1928 6

Баскетболистите на „Балкан” загубиха от „Черно море Порт Варна” в домакинска среща. Още в петата минута гостите от Варна поведоха в резултата и държаха инициативата в свои ръце до края на мача. Баскетболистите на Александър Тодоров не можаха да противодействат на Пупович, Великов и компания. Не потръгна играта на основни играчи от „зелените” и логично се стигна до неприятнатa развръзка – 89:84 за варненските баскетболисти.

Нашите момчета имаха много лош късмет и в стрелбата от далечно разстояние. Изключително оспорвана бе последната четвърт на мача. Минута и 20 секунди преди последния съдийски сигнал „Балкан” намали разликата до една точка. Но две „тройки” на Тресач и Стаменкович решиха мача в полза на варненци. В отделните части  - 20-24, 21-24, 17-17, 26-24.

Балкан спечели борбата под коша, но варненци имаха малко по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра - 48% срещу 44%. Варненци си подадоха повече асистенции, отнеха повече топки и предизвикаха повече грешки на съперника си.

За домакините най-много точки - 32 - отбеляза Станимир Маринов, с 18 се включи Павел Маринов, а 15 и 9 борби регистрира Иван Лилов.