Балкан загуби първата битка с Рилски Спортист

2 Юни 2022, 23:40
(0) (1)
Прочетена: 1128 2

Балкан загуби първия мач от финалната серия в НБЛ. Тимът отстъпи като гост на Рилски спортист със 78-69 след много оспорван мач, преминал през множество обрати. Ключова се оказа последната част, в която Рилецо поведе с 12 точки, а гостите от Ботевгра не успяха да свалят изоставането си. Вторият двубой от серията е в събота, 4 юни, отново в Самоков.

Мачът започна слабо за Балкан като Рилецо поведе със 7-2 в първите 3,4 минути на двубоя. Двата тима си размениха по няколко тройки, а точна стрелба отдалеч на Дерик Маркс доведе до първото равенство в мача при 10-10 в средата на частта. Постепенно Рилски поведе отново след като доминираше под коша и получи добра подкрепа от пейката Бенсън, за да излезе отново напред с 5. До края на периода Балкан смъкна на 4 точки. Малко повече от 3 минути след началото на втория период гостите от Ботевград, водени от своята мощна публика, дошла в Самоков, поведоха за първи път в мача при 23-24 след кош на Крисчън Джоунс след асистенция на Рори. Нашите започнаха силно втория период със серия 7-3. Домакините обаче се върнаха бързо, а тройка на Алекс Симеонов в средата на периода изведе отново напред Рилецо за 27-24. Близо 3 минути Балкан нямаше кош, домакинът имаше серия 6-0 преди Дерик Маркс и Уошингтън да изведат отново "зелените" напред за 29-30, 2:55 преди края на първото полувреме. Нашите не успяха да се възползват от добри ситуации, въпреки че Уошингтън овладя няколко борби в нападение, допусна грешки , за да качи още аванса на Балкан. Рилски спортист отново поведе и на почивката успя да запази преднина от 2 точки. Най-голямата преднина през първото полувреме в полза на Рилски беше 6 точки.

Капитанът Златин Георгиев натрупа бързо три лични нарушение в първото полувреме и бе извън игра дълго време. Крис Минков даде начало на второто полувреме с важна тройка за 35-36. Балкан задържа добър подем и поведе на няколко пъти, воден от Крисчън Джоунс. Павлин Иванов вкара три важни тройки за домакините, но Балкан запази равенство. Настъпи истинско надстрелване от тройката като точни за Балкан бяха също Митко Димитров и Уошингтън. До края на периода обаче силно включване на Алекс Симеонов домакините поведоха с 5 преди финалните 10 минути. Двата тима вкараха общо 10 тройки в третия период. 5 от тях бяха дело на Павлин Иванов. Рилски започна последния период със серия 4-0. Нашите нямаха кош повече от 3 минути, а съперникът поведе за първи път с 9 при 66-57. Пагубно започна последния период за Балкан. Тимът ни нямаше кош повече от 4 минути, а домакинът направи серия 6-0 след като имаш няколко отворени стрелби и поведе с цели 11 при 68-57. Крисчън Джоунс вкара първия кош за „зелените“ 5:40 мин преди края на мача. Портър направи четвърто лично нарушение в края на периода. Разликата продължи да нараства, а Балкан изпусна доста шансове. Серията на самоковци нарасна до 10-3 в последната част. Малко повече от 3 минути преди края Рилецо водеше с 12 и изходът изглеждаше предрешен. 2 минути преди края тимът на Видич се доближи до 6 с шанс да се обърне изцяло, но загуби няколко борби в защита и Рилски качи аванса си.

Крисчън Джоунс бе най-резултатен за "зелените" с 21 точки. Дерик Маркс вкара 13. Амад Рори имаше 10 точки и 7 асистенции.

За Рилецо най-много 22 вкара Павлин Иванов, 18 от които през второто полувреме ( 6 тройки). Брендън Браун завърши с 12 и 6 асистенции. 11 и 8 борби имаше Трей Портър, а 10 вкара Алекс Симонов.