"Балкан" загуби у дома от "Лукойл"

1 Февруари 2014, 19:56
(0) (0)
Прочетена: 2328 16

Изключително оспорвано първо полувреме показаха „Балкан" и "Лукoйл" в мач от Теси НБЛ. Първата част завърши наравно, което бе напълно реално с оглед от показаното от двата обора на терена. Домакините показаха клас, която съответстваше на по-високо бюджетния тим на Лукойл.
Втората четвърт протече също равностойно, като минути преди края й гостите успяха да дръпнат в резултата и се оттеглиха на почивката при  44:37.
В третата четвърт домакините направиха няколко пропуска в изпълнението на наказателни удари, не им вървеше и в стрелбата от далечно разстояние. Независимо от това към края на частта те намалиха пасива си на 2 точки. И в този период обаче „студентите” надделяха със 17:19.
В последната част „Балкан” не успя да се върне докрай в мача. Пет минути преди края преднината на „Лукойл” бе вече 14 точки, което се оказа решаващо за крайния изход – 88 – 73 за „Лукойл”.
Най-резултатен за домакините бе Иван Лилов с 20 точки. Ноа Далман направи нов дабъл дабъл след 16 точки и 20 борби, а с 14 точки и 6 асистенции е Павел Маринов.