Балкан загуби в Чехия

23 Ноември 2022, 21:18
(0) (0)
Прочетена: 942 14

Тази вечер баскетболистите на Балкан претърпяха поражение при гостуването си на чешкия Опава с 83:69 (21:14, 21:19, 20:14, 21:22). Бяха близо дори да загубят с повече от 15 разлика, с която спечелиха мача в Ботевград.

41 секунди преди края те изоставаха с 18 точки - 83:65. Николай Грозев вкара два наказателни удара, домакините не можаха да отбележат, след което Александър Гавалюгов с лейъп направи резултата 83:69. Опава взе тайм-аут при оставащи 6 секунди, но стрелбата им бе несполучлива.

Домакините взеха аванс от 7 точки в последните 2 минути на първата четвъртина - 21:14. Във втората прибавиха още две към аванса си - 42:33, след като за тези двайсет минути вкараха 8 тройки срещу 3 от 13 за Балкан. Опава игра по-добре и в третия период, който спечели с 20:14 и стопи пасива си от мача в ботевград - 62:47.

Калвин Годфри бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, той бе близо до дабъл-дабъл с 9 овладени борби. С 13 точки и 8 борби е Мануел Суарес. Христо Захариев вкара 10 точки, с 9 е Павлин Иванов, който направи 8 асистенции. Николай Грозев е със 7 точки, с 4 е Дипларос, 3 има Пищиков, с 2 е Димитър Димитров, както и Александър Гавалюгов.

За Опава с 16 точки е Филип Жбранек, по 11 имат Ян Свандрлик и Лудек Юречка, с по 10 са Радован Курил и Якуб Мокран.

След снощната победа на Левице като домакин на Керавнос с 86:80, Балкан и Опава са с по 8 точки, от 3 победи и 2 загуби. С по 2 победи и 3 поражения са Левице и Керавнос. В последния кръг от групата другата сряда, 30 ноември Балкан гостува в Кипър на Керавнос, а Патриоти Левице приема Опава.

Ключови думи: БК Балкан