Балкан започна с победа в турнира "Иван Андреев"

26 Декември 2013, 15:18
(0) (0)
Прочетена: 1546 0

С мач между юношите на „Балкан” и сръбския „Хисар”, Лесковац, започна четвъртото издание на коледния турнир по баскетбол, посветен на Иван Андреев. Възпитаниците на треньора Михаил Михайлов изиграха две коренно различни полувремена. Гостите от Сърбия бяха много по-убедителни в първите две четвъртини. С успешна стрелба  от далечно разстояние и активна борба под двата коша те се наложиха във водачеството. На почивката домакините бяха с пасив от 15 точки – 30:45.

Отборът на „Балкан” показа съвсем различна игра през третата четвърт. С много по-добра игрова организация нашите момчета се върнаха в мача, стопявайки пасива само на три точки. Тази част завърши 23:11 за „зелено-белите”. В последната четвърт домакините продължиха победната си серия и успяха да грабнат победата - 77:70.