Балкан започна сезон 2021/22 с победа в Ямбол

8 Октомври 2021, 20:10
(1) (0)
Прочетена: 1055 0

Отборът на Небойша Видич надигра като гост своя съперник с 97-75, след по-силно второ полувреме на мача. За кратко Ямбол направи обрат във втората част, но през второ ботевградчани обърнаха изцяло нещата в своя полза и не дадоха шанс на съперника. Всички играчи на “зелените” влязоха в игра като дебют в мъжкия професионален тим направиха Михаил Гавазов и Александър Гавалюгов.

Във вторник Балкан ще дебютира и в Деласпорт Балканска лига, когато гостува на израелския Апоел Галил Елион. Мачът е от 18:00 местно време и ще бъде излъчен на живо в ефира на РИНГ.

Следващия мач на Балкан в НБЛ е в събота на 16 октомври срещу Спартак Плевен.

Мачът започна силно за Балкан със 12-4, но постепенно Ямбол настигна нашите и успя да се доближи само на две точки при 13-15. След първата част нашите водеха с 4 точки при 21-25. Ямбол се възползва от наши грешки и започна втората част със серия 7-2, за да направи пълен обрат при 28-27. Балкан обаче успя да си върне предимството, но последваха няколко смени на водачеството. В средата на периода тимът ни влезе в добър ритъм и успя да поведе за първи път отначало със 7 при 32-39. За кратко “зелените” позволиха на ямболии отново да свалят на две 37-39, но до почивката Балкан успя да качи отново разлика от 8 при 48-40. Ботевградчани започнаха много силно второто полувреме и за две минути направиха преднината си 15 точки.Оттам нататък двубоят бе лишен от интрига. До края на мача тимът ни продължи да покачва разликата и спокойно завърши двубоя с успех. Най-голямата разлика стигна 27 в края.

Дерик Маркс бе най-резултатен за успеха с 19 точки, а 16 отбеляза турското крило Алихан Демир. По 12 имаха Трейвин Трибодо и Дениславв Вутев, който овладя и 8 борби. С 10 завърши Николай Грозев.

Кортни Алекзандър II бе най-резултатен с 20 точки, а Джеремя Пейдж с 19.