Балкан завърши втори, среща Спартак на плейофите

22 Април 2014, 21:00
(0) (0)
Прочетена: 1845 0

Балкан завърши втори в редовния сезон на ТЕСИ НБЛ и ще срещне Спартак Плевен на четвъртфинал, а Берое изигра последния си мач за сезон 2013/2014. Това стана ясно след победата на ботевградчани с 98-77 като гости в Стара Загора в мач от последния 27-и кръг. Балкан завършва с равен брой точки с Левски (42, след 18 победи и 6 загуби), но има предимство в мачовете помежду им. Старозагорци пък са девети с актив 3-21, колкото и Черноморец, но отстъпват на бургазлии с 1-2 победи в директните мачове през сезона. Серията Балкан – Спартак Плевен, която ще се играе до две победи от три мача, започва на 1-ви май.

Бързо след началото на срещата Балкан поведе с двуцифрена разлика, която се запази през голяма част от първата четвърт, а в края й бе намалена на 6 точки. Малката разлика се запази през втория период, но точно преди почивката гостите записаха 6-0 точки, за да се откъснат с 12. Балкан пречупи съперника след почивката, когато увеличи разликата до цели 25 точки и запази комфортен аванс до края на срещата.

Петима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатни с по 21 точки са Иван Лилов и Ноа Далман (11 борби). С 19 точки и 8 асистенции завърши Станимир Маринов, а 14 и 10 борби записа Лоуган Стъц.
За Берое Алекс Симеонов отбеляза 23 точки, а по 14 добавиха Омар Стронг и Юлий Арабаджийски (9 борби).

Източник: BGbasket.com