Балкан(14) спечели международния приятелски турнир по баскетбол в Ботевград

16 Юни 2019, 15:19
(0) (0)
Прочетена: 1046 3

Поредно отличие този сезон за отбора на Николай Пеев. Отборът на Балкан за момчета до 14 години спечели безапелационно международния приятелски турнир, който се проведе в "Арена Ботевград" от 14-16 юни.

Тимът, воден от Николай Пеев, победи всичките си съперници и заслужено триумфира в надпреварата с четири успеха и нито загуба. Втори остана румънският Клуж Напока с три победи и едно поражение, а трети е Левски с победа и две поражения. С еднакъв актив е и Чавдар Троян, а с четири загуби завърши сръбският Актавис Академия, който участва в надпреварата само със седем състезатели.

В последния мач днес ботевградчани се наложиха над сръбския Актавис Академия с 81-54. Нашите поведоха още в първата част с над 20 точки и до края не изпуснаха водачеството нито веднъж. Най-резултатен за успеха с 21 точки и 6 борби бе Александър Гавалюгов. Даниел Йорданов също игра силно и допринесе с 15 точки и 6 борби.Стефан Михайлов се включи с 13 точки и 7 борби. За Актавис най-резултатен с 22 точки бе капитанът Михайло Стойкович.

Ето и крайното класиране:

1.Балкан - 4/0
2.Клуж Напока (Румъния) 3/1
3.Левски -1/2
4.Чавдар Троян - 1/ 2
5.Актавис Академия (Сърбия) - 0/4

В другия мач тази сутрин румънският Клуж победи без проблем Левски с 89-44 след много убедително второ полувреме на мача.

В първия ден (14.06) от турнира отборът на Балкан успя да запише две победи.
В първата среща Балкан победи Левски с 71-42(17-13, 15-10, 11-13, 26-6). Най-много точки отбелязаха Александър Гавалюгов- 26 точки и Стефан Михайлов - 20 точки .
Втората среща за деня ботевградчани играха с Чавдар Троян и отново победиха с резултат 75-57 (18-12, 19-5, 15-20, 23-10). Александър Гавалюгов отново отбеляза най-много точки за отбора си- 25 точки, Стефан Михайлов 14 точки, а 13 точки добави Денис Петков.

Отборът на Клуж премери сили с Актавис и успя да победи с 71-60(15-10, 20-18, 17-18, 19-14).

Вторият ден (15.06) от турнира нашите се наложиха със 100-70 над румънския Клуж като победи постигнаха и другите два български участника.
Срещата наблюдава на живо и най-добрият български баскетболист Александър Везенков.
Най-резултатен за победата с 38 точки (7/9 от тройката и 8/10 от средно разстояние) бе Александър Гавалюгов. Стефан Михайлов завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби, а 15 имаше Денис Петков.
В първия мач за деня Левски се наложи над сръбския Актавис Академия с 87-77
Чавдар Троян загуби от Клуж с 63-83. Още през първото полувреме българският тим допусна сериозно изоставане от близо 40 точки.

След една седмица на Балкан (14) предстоят финалите в Държавното първенство.