Понеделник, 13 Май 2024, 05:38

Баскетболният отбор /8-9 клас/ на ГПЧЕ "Алеко Константинов" стана Републикански шампион по Баскетбол

17 Май 2015, 18:45
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 2107 10

Отборът на ГПЧЕ "Алеко Константинов" -гр.Правец спечели баскетболните финали при юношите VІІІ-Х клас от 31-те държавни ученически игри, които се проведоха във Видин от 14 до 17 май 2015 г. Възпитаниците на Георги Велчев на финала победиха VІІІ СОУПЧЕ "Александър Пушкин" Варна със 103:56 точки и заслужено вдигнаха шампионската купа в зала "Фестивална". Поздравление за златните медалисти: Мирослав Славков, Кристиян Иванов, Тодор Симеонов, Георги Дамянов, Йоан Йоргов, Марио Мирчев, Михаил Балабанов, Стефан Киров, Димитър Радев, Цветомир Чернокожев и Георги Велчев- водач на отбора.
Финалите по баскетбол при юношите VІІІ-Х клас от 31-те ученически игри във Видин бяха закрити от Марийка Василева - началник на регионалния инспекторат по образованието във Видин.
Отборът на ГПЧЕ "Алеко Константинов" - гр.Правец се класира за Световното първенство по баскетбол за ученици, което ще се проведе догодина в Естония.