Бербатов блести с гол и асистенция срещу Алдършот

26 Октомври 2011, 10:23
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1594 0

Английският шампион Манчестър Юнайтед успя да премине 4-ия кръг на Карлинг Къп, след като постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Алдършот.
В този двубой мениджърът на "Червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън реши да даде шанс за изява на Майкъл Оуен и Димитър Бербатов.

Интересното в титулярния състав на Юнайтед бе и присъствието на Том Клевърли, който се завърна по-скоро от очакваното на терените.

Бербагол от своя страна направи супер мач и игра със завидно самочувствие, въпреки статута си на твърда резерва в отбора. Той излезе като титуляр и остана на терена през целия мач.

Той вкара един гол и асистира за второто попадение на отбора, като по този начин сложи край на сушата си от 6 месеца и 16 дни без попадение.

Последното попадение за Берба преди този мач бе на 16-и април 2011 година, когато той се разписа във вратата на Фулъм.

В 15-ата минута българинът откри, а в 41-ата минута Оуен удвои преднината на Юнайтед. Крайното 3:0 оформи Валенсия в 48-ата минута.

Източник: dnes.bg