Бивши и настоящи възпитаници на ГПЧЕ гр.Правец премериха сили в зрелищен мач

18 Май 2012, 10:35
(0) (0)
Прочетена: 3099 8

Освен за много тържества и радости, 30-годишният юбилей на ГПЧЕ „Алеко Константинов”, беше повод и за една спортна иниацитива. В последния ден от майските празници на ГПЧЕ се изигра футболен мач между бивши и настоящи възпитаници на езиковата гимназия. Срещата се състоя на градския стадион в Правец пред 50-тина зрители, но беше изключително зрелищна. Имаше много положения за голове и пред двете врати, като по-голямата част от тях бяха пропуснати. Все пак двата отбора успяха да реализират 6 гола. Големият хъс, с който играеха настоящите възпитаници се увенча с попадение и те откриха резултата – 1:0. „Ветераните” се хвърлиха щурмово и успяха да изравнят в самия край на първото полувреме – 1:1. Опитът, който имаха бившите възпитаници,  си каза думата и в самото начало на второто полувреме се стигна до пълен обрат  - 1:2. За сметка на опита на по-големите, по-малките гепечари компенсираха с повече сили и бързо върнаха гола – 2:2. За да бъде драмата пълна, като в едно истинско дерби,  двата отбора си размениха по едно попадение в последните 5 минути от мача. В резултата отново поведоха бившите възпитаници, а настоящите ученици изравниха в последната инфарктна секунда. Регламентът изисква при равенство  да се прибегне до изпълнението на дузпи. Въпреки изключително мотивирания и амбициран отбор на малките гепечари, опитът на „ветераните” от ГПЧЕ си каза думата и те спечелиха мача на дузпи с 4:2, като за това голяма заслуга имаше вратарят Станислав Цолов, който отрази два от ударите. В редовното време головете за настоящите възпитаници бяха реализирани от Спасимир Вутов, който вкара 2 гола, а Христо Христов оформи крайния резултат с 1 гол. Попаденията за бившите гепечари бяха реализирани от Николай Георгиев и 2 гола на Иван Касапов. Любопитен факт в срещата е, че победната дузпа за ветераните беше реализирана от капитана на отбора Людмил Павлов, който в момента е учител в езиковата гимназия.