БК Балкан загуби от македонци и ще играе за третото място

28 Септември 2022, 22:02
(1) (1)
Прочетена: 1392 12

Балкан ще играе за третото място на турнира „Георги Христов“. В своята „Арена Ботевград“ тимът на Тони Дечев отстъпи на македонския Пелистер със 71:76 във втория мач от надпреварата.

Домакините имаха и двуцифрена преднина в хода на срещата, но допуснаха обрат в последните минути.

На финала в четвъртък победителите от този мач ще се изправят срещу Спартак Плевен, докато загубилите ще премерят сили с Черноморец за бронза.

Двубоят започна с чести смени на водачеството. Нито един от двата тима не успя да поведе с повече от 4 точки, а след десет минути игра Пелистер бе напред с 20:18. Малко след началото на втория период обаче баскетболистите на Тони Дечев направиха серия от 11:0, но преди почивката съперникът им намали за 33:37.

Преднината на „зелените“ достигна 13 точки след паузата, но последваха нови силни минути за македонския тим, който почти заличи пасива си. Балкан все пак не позволи пълен обрат и преди заключителната четвърт водеше с 57:52.

Нападението за домакините не вървеше през последната част, което позволи на съперника им да излезе напред с 60:59 при оставащи пет минути. Пелистер поддържаше аванс от няколко точки, като ботевградският тим успя да изравни, но не и да си върне водачеството.

Мануел Суарес бе много полезен за Балкан и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 13 борби. Девонтей Фостър добави 11 и 6 борби. Николай Грозев се включи от пейката с 10 точки. Първи минути за „зелените“ получи Павлин Иванов.

Сеад Хаджифейзович бе най-резултатен за Пелистер с 18 точки и 8 асистенции. Бобан Стаич се отчете с 13. Недин Мустафица и Донте Карутерс вкараха по 11 точки.

Източник: bgbasket.com