25 Февруари, 10:56
(0) (0)
Ихтиман - Спорт
Прочетена: 217 2

Ботев (Ихтиман) постигна убедителна победа с 2:0 над Левски II в последния двубой от 21-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата, играна в Ихтиман на домашния терен на Ботев, изпълни очакванията на феновете за здрав мач и хубава игра, като донесе ценни три точки за домакините, които се изкачиха на 9-ото място в класирането.

Божидар Йотов се превърна в герой на мача, откривайки резултата в полза на Ботев през първата част с уверено изпълнение в 26-ата минута. Неоспоримата атака и предимството на домакините се отразиха на играта, като Николай Маринов добави втори гол през второто полувреме, затвърждавайки преднината на Ботев.

Шансовете за Левски II да се върне в мача бяха силно лимитирани, като столичани не успяха да пробият отбраната на Ботев през цялото време на двубоя. Трябва да се признае, че значителна част от гръбнака на Левски II вече е част от основния отбор на сините. Във вчерашния мач срещу Арда се включиха Виктор Любенов и Кристиян Йовов, а на резервната скамейка остана Преслав Бачев.

В следващия кръг Ботев (Ихтиман) ще гостува на отбора на Балкан в Ботевград, като се надяват да продължат успешната си серия и да се приберат с нови ценни точки.