Браво:"Балкан" с бронзови медали от Балканска лига

27 Април 2014, 15:43
(0) (0)
Прочетена: 1387 3

Равностойни бяха първите минути на малкия финал в ЕВРОХОЛД Балканска лига между „Балкан” и „Сигал”. Иван Лилов не бе в списъка на треньора Александър Тодоров поради контузия. „Зелено-белите” все пак играха без напрежение в тази първа четвърт и успяха да я заключат при резултат в своя полза 21:17.
Във втората част Тенчо Тенчев се включи с летящ старт, отбелязвайки тройка. Но домакините направиха серия от 7:0 и поведоха с една точка.

„Балкан” сякаш заби на празни обороти и косоварите се почувстваха в свои води. Павел Маринов се опита да върне съиграчите си в мача, отбелязвайки тройка. Все пак „Сигал” бе по-концентриран в последните минути на полувремето и то завърши в полза на домакините.
Интересно за зрителите започна второто полувреме. Нашите момчета показаха класа и самочувствие, но не за дълго. „Сигал” успя да поведе с осем точки  - 49:41, по-малко от три минути преди края на  третата част. Момчетата на  Ал. Тодоров върнаха 8 точки преди започване на последната четвърт.

Мартин Маринов с тройка даде старта на последната четвърт. Тенчо Тенев даде също едно рамо с тройките и седем минути преди края „зелено-белите” пак водеха. Седмак също се включи в групата на тройкаджиите и „Балкан” поведе с 11 точки в следващото игрово време. По-малко от три минути преди сирената нашите водеха с осем точки. Станимир Маринов отново бе брилянтен за своя отбор. А Мартин Маринов „отвърна”  дружески с тройка в полза на своите. Така при резултат 77:73 „Балкан” е брозов медалист на ЕВОХОЛД Балканска лига.