7 Юли 2013, 08:51
(0) (0)
България - Спорт
Прочетена: 1637 0

Световният Бразилия отново срази България и стигна до победа с 3:1 в среща от Световната лига по волейбол.

Двата тима се срещнаха в зала "Жинасио Нилсон Нелсон" в град Бразилия, а домакините стигнаха до успеха след 19:25, 25:21, 25:17, 25:19 в отделните части.

Сблъсъкът се разви по същия начин, както и вчерашния мач между двата тима. Нашите поведоха с гейм аванс, но след това бяха обърнати.

След сблъска 'Селесао" е убедителен лидер в Група "А", като нашите ще се борят за второто място със САЩ и Полша.

Мачът започна много добре за България и "Лъвовете" дръпнаха с една точка след хубава атака на Стоян Самунев, но бразилците обърнаха нещата в своя полза и поведоха с 2:1, след което обаче с добри действия на Йосифов изравнихме на 2:2.

Преднината на българите обаче стана факт при 4:3, а след това нашите увеличиха аванса си на три точки за 7:4, благодарение на две хубави атаки, на Соколов.

С ас на Георги Братоев нашите увеличиха аванса си на цели пет точки за 10:5, но бразилците намалиха изоставането си само на два пункта за 10:12 след секунди на липса, на концентрация, от страна на българите.

Преднината от две точки за момчетата на Камило Плачи се запази до 16:14, но с прекрасна атака на Алексиев България увеличи аванса си с още една точка.

Сааткамп би топката в аут след лош сервис и така преднината ни стана 20:16, а нашите стигнаха и до цели пет геймбола при 24:19, като успяха да се възползват от първия след ас на Скримов и така поведоха с гейм аванс.

Втората част вървеше равностойно в първите минути, но нашите поведоха с 5:4 след тройна блокада.

Кариоките обаче ни обърнаха за 8:7 при първото техническо прекъсване, но "Лъвовете" обърнаха нещата в своя полза до 10:9 с ас на Самунев.

С единичен блок на Тошко Скримов преднината на България стана две точки - 11:9.

Бразилците изравниха до 11:11, а след това резултатът се запази при равенство и при 14:14.

С ас на Лукарели обаче бразилците стигнаха до аванс от 16:14, а този резултат се запази при второто техническо прекъсване. Добрата игра на домакините им позволи да увеличат преднината си до 18:14.

Гостите намалиха до 19:20 след съдийска грешка, но Данте отново бутна Бразилия напред и домакините поведоха с 22:19. При 24:20 те стигнаха до четири геймбола, като се възползваха от втория, за да спечелят гейма.

Третият гейм бе отново за домакините. Те успяха да стигнат до комфортна преднина от 5:1 точки в началото на гейма, а след това увеличиха аванса си с още точка.

До края на самия гейм кариоките имаха постоянно комфортен аванс  от няколко точки над нашите момчета и без особени проблеми спечелиха частта с 25:17, за да поведат с 2:1 гейма.

Четвъртата част се разви отново неблагоприятно за България. Частта започна равностойно и двата отбора вървяха точка за точка, но бразилците стигнаха до аванс от 5:3, а след това го увеличиха на четири точки при 8:4.

Кариоките продължиха да мачкат нашите момчета и стигнаха до шест точки чиста преднина при 14:8. България намали след ас на Градинаров на 11:15, но след това домакините отново взеха преднина от пет точки при 16:11.

При 24:18 домакините стигнаха до цели шест мачбола. Домакините се възползваха от втория мачбол и взеха победата.

БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 (19:25, 25:21, 25:17, 25:19)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Леандро Висото, Данте Амарал, Рикардо Лукарели, Маурицио Соуза, Лукаш Сааткамп - Марио Жуниор-либеро (Уолъс де Соуза, Уилям Аржона)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Стоян Самунев - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Данаил Милушев, Мирослав Градинаров, Добромир Димитров) Старши-треньор: Камило Плачи.