„Чавдар“ Етрополе победи „Балкан“ Ботевград с 3:1 в мач за купата на България

12 Август 2022, 00:22
(0) (0)
Прочетена: 1448 4

“Чавдар” (Етрополе), воден от старши треньора Йордан Юруков, победи отбора на “Балкан” Ботевград с 3:1 и го отстрани от Купата на България, като продължава напред в надпреварата.

През първото полувреме на мача до гол не се стигна, като двата тима бяха активни в предни позиции и опитваха стремглаво да реализират, но без удпех. Ключови се оказаха намесите на бившия вратар на “зелените”Костадин Котев, а освен това добри изяви имаше и стражът на гостите от Ботевград.

Така се стигна до 65-ата минута, когато точен за етрополци бе Стефан Аличков след изпълнение на корнер. Пълната мобилизация на домакините ги дари с нова награда, когато в 69-ата минута Николай Ботев отправи удар към вратата на ботевградчани оден удар, Николай Ботев отправи, но техният страж изби топката към Георги Маджаров, който вкара за 2:0. В 77-ата минута “Балкан 1929” все пак успя да пропука защитата на етрополци и вкарасвоето единствено попадение в мача. В 90-ата минута топката бе изведена по левия фланг от Кристиян Атанасов, който подаде към Стоян Сотиров за крайното 3:1.