Сряда, 10 Юни 2026, 21:47

Чавдар Илиев от „България търси талант“ се включи в честванията на 2 юни в Скравена (ВИДЕО)

3 Юни, 13:38
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 1383 5


Ученикът Чавдар Илиев от сливнишкото село Алдомировци взе участие в отбелязването на 150-годишнината от гибелта на Христо Ботев и неговите четници в Скравена.

Чавдар стана известен с емоционалните си рецитали на български стихотворения в телевизионния формат „България търси талант“. Именно талантът му го изведе и на сцената на Народно читалище „19 февруари 1906“, където участва в спектакъла „150 години безсмъртие“ с режисьор Николай Найденов.

Младият рецитатор изпълни по впечатляващ начин Ботевото стихотворение „На прощаване“, като докосна публиката с емоцията, патоса и искреното чувство, които вложи в своето изпълнение.

Пред камерата на Balkanec.bg Чавдар Илиев сподели впечатленията си от участието в спектакъла, разказа за силното вълнение да види черепите на Ботевите четници, съхранявани в Скравена, както и за своето разбиране и възприемане на творчеството на Христо Ботев от съвременните млади хора.

Вижте повече във видеото.




Източник: balkanec.bg

Коментари (5)

  • Отговори (14) (0)
    1. добавен от: Анонимен 3 Юни, 14:05

    Браво!

  • Отговори (3) (0)
    2. добавен от: Анонимен 3 Юни, 15:06

    Браво Чавдар пожелавам ти на пред и нагоре България има нужда от твоя талант

  • Отговори (4) (0)
    3. добавен от: Анонимен 3 Юни, 15:59

    Браво на скравенчани! Браво на този талантлив, родолюбив млад българин! Прави ми впечатление, че един друг нашенец, дядото Стойчо Ботков, който има профил-регистрация в местния сайт на Тихомир Найденов, за последно се е изказал там преди две седмици. По-рано често даваше мнения под постове там. А сега вече две седмици не се проявява. Дори е пропуснал да коментира 150-я юбилей на Хр. Ботев и неговите четници. Не знам какво става с този човек, дали е здрав, дали е жив?

  • Отговори (0) (3)
    4. добавен от: Анонимен 3 Юни, 21:43

    112

  • Отговори (0) (0)
    5. добавен от: Анонимен 9 Юни, 09:19

    Браво, Чавдар!

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete