Черно море отстрани Балкан на четвъртфинал за Купата

19 Февруари 2015, 20:40
(0) (0)
Прочетена: 2258 24

Балкан отпадна още след първия си мач в борбата за Купата на България по баскетбол. Силите им срещу Черно Море Варна на достигнаха и те загубиха с 75:81. Повече от 300 фенове от Ботевград пристигнаха в Плевен, за да подкрепят любимия си отбор. Станимир Маринов направи втори дебют срещу Балкан, но този път с тима на „моряците”. Ботевградчани пък излязоха на терена с ленти на главите.

Черно море овладяха първата топка, но допуснаха грешка, при което топката им бе отнета и Вукота Павич откри резултата за Балкан след два точни изстрела от наказателната линия. В четвъртата минута варненци успяха да изравнят резултата с 9:9. Последва повторно включване от страна на Павич, този път с невероятен чадър над Пупович. Ако Павел Маринов бе точен от тройката след това, балканци имаха възможността да нанесат бърза психологическа атака на опонентите си. Моряците обаче стигнаха до обрат и след 10мин. игра водеха с 14:17.
Балкан започнаха втората част със серия от 5:0 за по-малко от минута. Известно време запазиха актив, но в 3-та минута Станимир Маринов обърна резултата. „Зелените” успяха да се върнат в игра, а секунди преди края на Станимир Маринов му бе отсъден фаул в нападение срещу Мартин Маринов. След оспорвана втора част резултата бе 34:32 в полза на Балкан.
Почти през цялата трета част двата отбора си разменяха водачеството, но към края Черно Море съумяха да поведат. При шест минути до края Асен Великов отбеляза на бърз пробив и така варненци дръпнаха с 9 точки напред. Балкан се опитваше да намали, а след размяна на по една тройка разликата бе 7точки. На два пъти ботевградчани намаляха до 5 точки, но и двата пъти Станимир Маринов ги наказваше. Мартин Маринов вкара тройка за балканци, а веднага последва грешка на Боцка. След това обаче Стаменкович пропусна от тройката, Станимир Маринов бе фаулиран и вкара два пъти. След него "зелените" пропуснаха и Славейков подпечата успеха на "моряците".

За ботевградчани с 25 точки и 11 борби завърши Павел Маринов, а Ненад Шулович се отчете с 15 и 11. С двуцифрен резултат завърши и Педжа Стаменкович, който вкара 13 точки. Вукота Павич приключи със 7, Лилов и Мартин Маринов - с по 6 точки, а Николай Върбанов - 2.