Черноморец разгроми Балкан по инерция

25 Март, 22:25
(0) (0)
Прочетена: 742 20

Черноморец записа пета поредна победа през месец март, като стигна до разгром над Балкан при гостуването си в Ботевград - 95:71.

Бургазлии се носеха по инерцията от спечелената Купа на България преди седмица, а Балкан изигра още един слаб и нискорезултатен мач.

Черноморец показа, че започва да напасва своята защита и в тези пет мача не е допуснал повече от 73 точки в своя кош.

Равностойна до някъде бе само първата четвърт пред оределите трибуни на Арена Ботевград. Оттам Черноморец се изстреля мощно във втория период, като форсира много грешки на съперника и вкара от тях за бърза разлика. До края на първото полувреме дистанцията мина 20 точки, а почивката дойде точно при толкова - 52:32.

Веднага след подновяването на играта Черноморец взе и най-големия си аванс до момента в мача от 23 точки, което накара гостите да успокоят топката. Балкан се възползва и скъси до 14 изоставането си, но това бе най-малкото, до което се добраха ботевградчани.

В последния период отново всичко бе на страната на Черноморец, домакините трудно стигаха до добри нападения, а оттам и разлика вече от 27 точки, при която за "акулите" се появиха и юношите.

20 точки за успеха вкара Травис МакКонико, 15 добави Алекс Уандие, 16 - Андрей Иванов.

Шон Смит направи дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби, а Милен Захариев вкара още 12.

По 14 точки вкараха Николай Грозев и Майки Диксън, 13 - Димитър Димитров, и по 12 - Йордан Минчев и Сюприйм Ханна.

Отборът на Балкан обаче вкара едва 4 тройки - две от тях при свършил мач, минута и половина преди края.

Ботевградчани направиха и 23 грешки, довели до 27 точки в коша им.