Понеделник, 8 Юни 2026, 01:24

Дара Екимова, група „D2” и Николай Славеев - гости на Великденския събор в Ботевград

11 Април, 17:01
(2) (1)
Ботевград - Новини
Прочетена: 7688 18


Община Ботевград кани жителите и гостите на града на деветото издание на „Великденски събор - Ботевград 2026“, което ще се проведе на 12 и 13 април 2026 г. в Градския парк.

Съборът е утвърдено събитие в културния календар на общината, което съчетава българските традиции, музика и творчество. И тази година програмата предвижда участие на популярни български изпълнители, както и на множество местни самодейни състави.

В рамките на събитието над 150 търговци и занаятчии от цялата страна ще представят своите изделия - ръчно изработени сувенири, традиционни храни и разнообразни продукти.

Програмата включва музикални и танцови изпълнения за малки и големи, детско аниматорско шоу, тържествено великденско шествие, както и раздаване на традиционен 30-метров козунак, осигурен от сдружение „Орханиец“. Водосвет за здраве и благополучие ще бъде отслужен от Негово Високопреосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил.

Официалното откриване ще се състои на 12 април от 10:00 ч. на специално изградената сцена в Градския парк.

В 18:00 ч. започва музикалната програма с участието на Дара Екимова, а финалът на вечерта ще бъде поставен от група „D2“.

В часовете между 17:00 ч. и 21:00 ч. в шатрата при цветния надпис „Ботевград“ на разположение на посетителите ще бъде безплатна 360-градусова видео будка със специално подготвени за събитието декори.

На 13 април програмата в парка ще започне с мини-концерт на мажоретните състави и Младежки духов оркестър при НЧ „Христо Ботев 1884“. Приветствие към жителите и гостите ще отправи кметът на община Ботевград Иван Гавалюгов, след което ще бъде отслужен и празничният водосвет.

В 12:00 ч. в програмата ще се включи фолклорният изпълнител Николай Славеев. През деня участие ще вземат още танцови клубове, както и състави при народни читалища от общината.

Събитието се организира от Община Ботевград, с подкрепата на: „А1“, „АПС Трейдинг“ ООД, „Фантастико груп“ ООД, „ТВ Инженеринг“ OOД, „Бутилираща компания - Горна Баня“ ООД, „Джи и Фармасютикълс“ ЕООД, „АВ Билд“ ЕООД, „Интегрейтид Микро-Електроникс България“ ЕООД, „ЛКС“ ООД, „Технострой инвестконсулт“ ЕООД, „Доминал 21“ ЕООД, „4S4 Продъкшън“ ООД, „Биовет“ АД, „Граммер“ АД, „Пайплайф България“ ЕООД и „Иван Начев-Л“ ЕООД.

Програма „Великденски събор 2026“

12.04.2026 г. (неделя)
10:00 ч. Откриване на „Великденски събор - Ботевград 2026“
10:10 ч. Програма от малките мажоретки към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:30 ч. Танцово студио за модерни и хип-хоп танци „Елиданза“
10:45 ч. Детски хор „Бонка Големанова“
11:00 ч. „Весел Великден“ - детска програма с аниматорска група „Ми-Ни“
11:50 ч. Школа по сценични изкуства „ВиПарт“, филиал Ботевград
12:00 ч. Детски танцов състав ,,Радост“ при ОУ „Никола Й. Вапцаров“
12:10 ч. НЧ „Светлина 1900“, с. Литаково
12:30 ч. Литаковска духова музика
12:45 ч. Вокална група „Пей сърце“
13:00 ч. Пенсионерски клуб „Златна есен“, с. Скравена
13:15 ч. Нова Брас бенд

16:00 ч. САУНД ЧЕК
17:30 ч. „PPMG“ Брас бенд
17:55 ч. Танцова изява - Мина Съйкова
18:00 ч. Дара Екимова
18:45 ч. Група „Project 5:9“
19:00 ч. Група „Chase Grace“
19:40 ч. Група „No smoking”
20:30 ч. Група „D2“

13.04.2026 г. (понеделник)
08:00 ч. Архиерейска възкресна света литургия в храм „Възнесение Господне“ - Ботевград
09:45 ч. Шествие на Мажоретни състави и Младежки духов оркестър към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:00 ч. Програма на Мажоретни състави и Младежки духов оркестър към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:30 ч. Поздрав от кмета на община Ботевград - Иван Гавалюгов
10:35 ч. Танцов клуб „Хоро - Н“
10:50 ч. НЧ „Правда 1905“, с. Новачене
11:00 ч. Водосвет за здраве и благополучие: НВПР Ловчански митрополит Гавриил
11:15 ч. Раздаване на Великденски /30-метров/ козунак от сдружение „Орханиец“
11:20 ч. НЧ „Събуждане 1895“, с. Врачеш
11:40 ч. НЧ „Никола Ракитин 1890“, с. Трудовец
12:00 ч. Николай Славеев
13:00 ч. НЧ „19-ти февруари 1906“, с. Скравена
13:15 ч. Танцов клуб „Радост“, гр. Ботевград
13:30 ч. Общински духов оркестър и танцови състави при НЧ „Христо Ботев 1884“



Източник: balkanec.bg

Коментари (18)

  • Отговори (6) (22)
    1. добавен от: Анонимен 2 Април, 19:28

    Нещо чака рака кондьо и лия сандокан кви са тия д2 педали

    • (13) (1)
      1. добавен от: Анонимен 2 Април, 20:44

      Ти си педала, капут прост

    • (4) (0)
      2. добавен от: Анонимен 2 Април, 23:19

      Тоя дето е правил е трябвало да използва капут ама от как да знае като е прост ;)

  • Отговори (6) (22)
    2. добавен от: Анонимен 2 Април, 20:48

    Некога кога си беше на центара распети петак си беше екстра. Сега в парка е тъпотия

  • Отговори (22) (1)
    3. добавен от: Анонимен 2 Април, 22:18

    Я си стойте в ма'лата като сте недоволни!

  • Отговори (0) (10)
    4. добавен от: Анонимен 2 Април, 23:12

    :)

  • Отговори (5) (1)
    5. добавен от: Анонимен 2 Април, 23:15

    Аман от моралисти ма като са налеете първи чалгаре … :) :) :)

  • Отговори (4) (13)
    6. добавен от: Анонимен 2 Април, 23:16

    Дичо си е педал :)

  • Отговори (1) (13)
    7. добавен от: Анонимен 11 Април, 17:44

    Абе,не е зле, ама малко и турбо фолк, да беха поканили Ивана или Петра за настроение.

  • Отговори (1) (12)
    8. добавен от: Анонимен 11 Април, 17:46

    А,някой знае ли ще има ли скари за празника там и ще се предлага ли порции агнешко, все пак трябва да се помисли и за това.

  • Отговори (9) (0)
    9. добавен от: Анонимен 11 Април, 21:30

    Утре ще почернее от народ.

    • (1) (0)
      1. добавен от: Анонимен 11 Април, 21:57

      А,скари и агнешко, ще има ли щото традицията така повелява, дай инфо щом си запознат.

    • (0) (8)
      2. добавен от: Анонимен 12 Април, 02:06

      Проблем ли ее че ще почернее от хора еми иди само ти ако искаш ааа че ти си човека грозен израс.. Май ми се струва от мръсната ти уста миризлива ползваи четка и паста.. Мършо като теб злобна сме на това ниво такива като теб сами готвели по 5ма............ Прятно искарване прятели бъдете живи и здрави весел празник

  • Отговори (0) (0)
    10. добавен от: Анонимен 12 Април, 00:32

    ЩЕ ПОЧЕРНЕЕ ОТ "ИТАЛИЯНЦИИИИИ"
    ОТ ЛИТАКОВО,НОВЧАНЕ ,СКРАВЕНА,БОТЕВГРАД,ВРАЧЕШ,Т-Ц ,П-Ц,40 КИЛОМЕТРА РАДИУС

    • (1) (4)
      1. добавен от: Анонимен 12 Април, 01:55

      Emi mnogo qsno hexodqt xorata zahto da ne xodqt ti li hte kajeh koi hte xodi i koi ne nee zabraneno eee za nehtasnici kato teb groznik mirizlivec zobar grozen i mrazen he ymreh sam kayo.... Ky4e ymrqlo na ptiq... Aide sitr ooo grada otivaq na mainata sii......

    • (1) (4)
      2. добавен от: Анонимен 12 Април, 01:58

      Zahto da ne xodim tova da nee na maikatii... Q kaji kade da 4akm maika ti da qcerpq edin...... Ako iskah aaa da go tqra na ystata ti mrhoo dolna.....

    • (0) (8)
      3. добавен от: Анонимен 12 Април, 02:07

      Да ти еба майката умряла

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete