Община Ботевград кани жителите и гостите на града на деветото издание на „Великденски събор - Ботевград 2026“, което ще се проведе на 12 и 13 април 2026 г. в Градския парк.
Съборът е утвърдено събитие в културния календар на общината, което съчетава българските традиции, музика и творчество. И тази година програмата предвижда участие на популярни български изпълнители, както и на множество местни самодейни състави.
В рамките на събитието над 150 търговци и занаятчии от цялата страна ще представят своите изделия - ръчно изработени сувенири, традиционни храни и разнообразни продукти.
Програмата включва музикални и танцови изпълнения за малки и големи, детско аниматорско шоу, тържествено великденско шествие, както и раздаване на традиционен 30-метров козунак, осигурен от сдружение „Орханиец“. Водосвет за здраве и благополучие ще бъде отслужен от Негово Високопреосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил.
Официалното откриване ще се състои на 12 април от 10:00 ч. на специално изградената сцена в Градския парк.
В 18:00 ч. започва музикалната програма с участието на Дара Екимова, а финалът на вечерта ще бъде поставен от група „D2“.
В часовете между 17:00 ч. и 21:00 ч. в шатрата при цветния надпис „Ботевград“ на разположение на посетителите ще бъде безплатна 360-градусова видео будка със специално подготвени за събитието декори.
На 13 април програмата в парка ще започне с мини-концерт на мажоретните състави и Младежки духов оркестър при НЧ „Христо Ботев 1884“. Приветствие към жителите и гостите ще отправи кметът на община Ботевград Иван Гавалюгов, след което ще бъде отслужен и празничният водосвет.
В 12:00 ч. в програмата ще се включи фолклорният изпълнител Николай Славеев. През деня участие ще вземат още танцови клубове, както и състави при народни читалища от общината.
Събитието се организира от Община Ботевград, с подкрепата на: „А1“, „АПС Трейдинг“ ООД, „Фантастико груп“ ООД, „ТВ Инженеринг“ OOД, „Бутилираща компания - Горна Баня“ ООД, „Джи и Фармасютикълс“ ЕООД, „АВ Билд“ ЕООД, „Интегрейтид Микро-Електроникс България“ ЕООД, „ЛКС“ ООД, „Технострой инвестконсулт“ ЕООД, „Доминал 21“ ЕООД, „4S4 Продъкшън“ ООД, „Биовет“ АД, „Граммер“ АД, „Пайплайф България“ ЕООД и „Иван Начев-Л“ ЕООД.
Програма „Великденски събор 2026“
12.04.2026 г. (неделя)
10:00 ч. Откриване на „Великденски събор - Ботевград 2026“
10:10 ч. Програма от малките мажоретки към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:30 ч. Танцово студио за модерни и хип-хоп танци „Елиданза“
10:45 ч. Детски хор „Бонка Големанова“
11:00 ч. „Весел Великден“ - детска програма с аниматорска група „Ми-Ни“
11:50 ч. Школа по сценични изкуства „ВиПарт“, филиал Ботевград
12:00 ч. Детски танцов състав ,,Радост“ при ОУ „Никола Й. Вапцаров“
12:10 ч. НЧ „Светлина 1900“, с. Литаково
12:30 ч. Литаковска духова музика
12:45 ч. Вокална група „Пей сърце“
13:00 ч. Пенсионерски клуб „Златна есен“, с. Скравена
13:15 ч. Нова Брас бенд
16:00 ч. САУНД ЧЕК
17:30 ч. „PPMG“ Брас бенд
17:55 ч. Танцова изява - Мина Съйкова
18:00 ч. Дара Екимова
18:45 ч. Група „Project 5:9“
19:00 ч. Група „Chase Grace“
19:40 ч. Група „No smoking”
20:30 ч. Група „D2“
13.04.2026 г. (понеделник)
08:00 ч. Архиерейска възкресна света литургия в храм „Възнесение Господне“ - Ботевград
09:45 ч. Шествие на Мажоретни състави и Младежки духов оркестър към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:00 ч. Програма на Мажоретни състави и Младежки духов оркестър към НЧ „Христо Ботев 1884“
10:30 ч. Поздрав от кмета на община Ботевград - Иван Гавалюгов
10:35 ч. Танцов клуб „Хоро - Н“
10:50 ч. НЧ „Правда 1905“, с. Новачене
11:00 ч. Водосвет за здраве и благополучие: НВПР Ловчански митрополит Гавриил
11:15 ч. Раздаване на Великденски /30-метров/ козунак от сдружение „Орханиец“
11:20 ч. НЧ „Събуждане 1895“, с. Врачеш
11:40 ч. НЧ „Никола Ракитин 1890“, с. Трудовец
12:00 ч. Николай Славеев
13:00 ч. НЧ „19-ти февруари 1906“, с. Скравена
13:15 ч. Танцов клуб „Радост“, гр. Ботевград
13:30 ч. Общински духов оркестър и танцови състави при НЧ „Христо Ботев 1884“
Публикувано на 5.06.2026г. 18:13 | Продава
Публикувано на 5.06.2026г. 11:02 | Дава под-наем
Публикувано на 5.06.2026г. 08:30 | Дава под-наем
Публикувано на 3.06.2026г. 17:09 | Продава
Публикувано на 2.06.2026г. 21:19 | Взима под-наем
Публикувано на 4.06.2026г. 13:45 | Предлага
Публикувано на 4.06.2026г. 08:24 | Търси
Публикувано на 3.06.2026г. 07:15 | Предлага
Публикувано на 2.06.2026г. 16:56 | Търси
Публикувано на 1.06.2026г. 16:04 | Предлага
Публикувано на 30.05.2026г. 14:42 | Продава
Публикувано на 15.05.2026г. 10:54 | Продава
Публикувано на 25.04.2026г. 05:20 | Продава
Публикувано на 5.03.2026г. 07:18 | Продава
Публикувано на 10.02.2026г. 13:42 | Продава
Нещо чака рака кондьо и лия сандокан кви са тия д2 педали
Ти си педала, капут прост
Тоя дето е правил е трябвало да използва капут ама от как да знае като е прост ;)
Некога кога си беше на центара распети петак си беше екстра. Сега в парка е тъпотия
Я си стойте в ма'лата като сте недоволни!
Аман от моралисти ма като са налеете първи чалгаре …

Дичо си е педал
Абе,не е зле, ама малко и турбо фолк, да беха поканили Ивана или Петра за настроение.
А,някой знае ли ще има ли скари за празника там и ще се предлага ли порции агнешко, все пак трябва да се помисли и за това.
Утре ще почернее от народ.
А,скари и агнешко, ще има ли щото традицията така повелява, дай инфо щом си запознат.
Проблем ли ее че ще почернее от хора еми иди само ти ако искаш ааа че ти си човека грозен израс.. Май ми се струва от мръсната ти уста миризлива ползваи четка и паста.. Мършо като теб злобна сме на това ниво такива като теб сами готвели по 5ма............ Прятно искарване прятели бъдете живи и здрави весел празник
ЩЕ ПОЧЕРНЕЕ ОТ "ИТАЛИЯНЦИИИИИ"
ОТ ЛИТАКОВО,НОВЧАНЕ ,СКРАВЕНА,БОТЕВГРАД,ВРАЧЕШ,Т-Ц ,П-Ц,40 КИЛОМЕТРА РАДИУС
Emi mnogo qsno hexodqt xorata zahto da ne xodqt ti li hte kajeh koi hte xodi i koi ne nee zabraneno eee za nehtasnici kato teb groznik mirizlivec zobar grozen i mrazen he ymreh sam kayo.... Ky4e ymrqlo na ptiq... Aide sitr ooo grada otivaq na mainata sii......
Zahto da ne xodim tova da nee na maikatii... Q kaji kade da 4akm maika ti da qcerpq edin...... Ako iskah aaa da go tqra na ystata ti mrhoo dolna.....
Да ти еба майката умряла