Понеделник, 8 Юни 2026, 02:16

Дарителска платформа дава възможност на гражданите да подкрепят проекти в община Ботевград

19 Май, 20:17
(1) (3)
Ботевград - Новини
Прочетена: 2092 30


Община Ботевград официално стартира дарителската онлайн платформа dari.botevgrad.bg, чрез която граждани, организации и съмишленици ще могат да подкрепят значими обществени инициативи и каузи на територията на общината.

Създаването на платформата има за цел да популяризира важни общински проекти, чието реализиране изисква широка обществена и финансова подкрепа. Това са инициативи, които допринасят за по-добрия облик на общината, за по-хармонична и модерна среда за живот и за развитието на местната общност.

Дарителската платформа ще даде възможност на всички съпричастни към обявените каузи не само да ги подкрепят според своите възможности, но и да следят процеса на тяхното осъществяване. Чрез нея ще бъдат организирани кампании в подкрепа на инфраструктурни проекти, социално значими инициативи, културни събития и различни дейности от обществения живот на община Ботевград.

Даренията в платформата могат да бъдат направени както анонимно – без необходимост от регистрация, така и с посочване на името на дарителя. За дарения с идентифициран профил е необходима регистрация в платформата, която дава възможност на потребителите да проследяват своите дарения и подкрепените от тях каузи.

С откриването на платформата стартира и първата дарителска кампания – за набиране на средства за изграждане на постоянна музейна експозиция в Народно читалище „Никола Ракитин“ в село Трудовец. В нея ще бъде представена личната колекция на Нешка Робева, включваща произведения на изкуството, отличия и спортни награди, събирани през годините.

Община Ботевград отправя искрена покана към всички, които вярват, че големите истории заслужават да бъдат съхранявани и предавани на следващите поколения, да подкрепят тази кауза и да помогнат село Трудовец да се превърне в дом на едно изключително културно и спортно наследство.

Необходимите средства за създаването на музейната експозиция възлизат на около 350 000 евро, като всеки желаещ може да направи своето дарение чрез платформата dari.botevgrad.bg.

„Заедно можем да създаваме бъдещето на община Ботевград – с активност, съпричастност и общи усилия за изграждането на едно модерно и добро място за живеене.“

dari.botevgrad.bg – нова възможност добрите каузи да се случват заедно.

Източник: balkanec.bg

Коментари (30)

  • Отговори (2) (2)
    1. добавен от: Анонимен 19 Май, 20:29

    ХАХАХА

  • Отговори (1) (2)
    2. добавен от: Анонимен 19 Май, 20:36

    Да бе, да! Да дарят тия с 12хил долара заплата. Не само да смучат!

  • Отговори (5) (8)
    3. добавен от: Анонимен 19 Май, 20:41

    Кмета дарява всеки месец с 10-12 хилядарки при това в долари на топтитопковците, ние дарения ще събираме!

    • (1) (8)
      1. добавен от: Анонимен 20 Май, 08:14

      На всеки един от тях

  • Отговори (6) (8)
    4. добавен от: Анонимен 19 Май, 21:30

    Под кмета има доста които няма да дарят и стотинка щото трябват за ексурзии и маркови дрешки муха ха ха :)

  • Отговори (4) (8)
    5. добавен от: Анонимен 19 Май, 21:32

    Дарявам един по-голем от сърце ;)

  • Отговори (1) (2)
    6. добавен от: Анонимен 19 Май, 21:36

    Кипи безсмислен труд !

  • Отговори (7) (8)
    7. добавен от: Анонимен 19 Май, 21:59

    Има ли корупция в общината ?!?

  • Отговори (2) (8)
    8. добавен от: Анонимен 19 Май, 22:17

    Ще превъртат яко пари.

  • Отговори (10) (8)
    9. добавен от: Анонимен 19 Май, 22:39

    За най-смисленото нещо няма пари, а за всякакви глупости има, да дарят лкс, топлик, вера строй, ав билд, лазар циганина - където са милионерите на гърба на общината!

    • (5) (8)
      1. добавен от: Анонимен 19 Май, 23:33

      Теа надсвириха ТУЛААТА шапка му свалям на кмета как ни лук ял ни лук мирисал

  • Отговори (10) (8)
    10. добавен от: Анонимен 19 Май, 22:42

    Какво се криете зад гърба на Нешка Робева, този музей навсякъде ще го направи и никой няма да проси пари и слава на нейн гръб, тя е гордост че я имате а вие и се подигравате. Засрамете се!

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (32)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (70)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (10)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete