Държавното първенство по крикет за юноши до 17 години се проведе в Правец

12 Юни 2015, 16:50
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1449 0

Днес в гр.Правец се проведе финала на Държавното първенство по крикет за юноши до 17 години. Събитието е част от Държавният спортен календар  на БФ Крикет за 2015 година. Организатори на спортното мероприятие са Българска федерация по крикет съвместно с Община Правец. В първенството участие взе новосформираният отбор на ПГ по КТС, в който вече има ученици, които трайно се занимават с този спорт и участват в турнири по крикет. Отборът на ОУ "Васил Левски" - гр.Правец също се включи в надпреварата. След проведените срещи на първо място се класираха учениците от Професионална гимназия по механоелектротехника, гр. София, които успяха да постигнат две победи. Отборът на ПГ по КТС, с треньор Валери Стефанов останаха на второ място, а трети се класираха учениците от ОУ "Васил Левски" - гр.Правец, с треньор Илона Манчева.  В срещата най-добър играч бе Георги Райчев, който реализира 40 точки. Добро представяне показа и Калоян Симеонов от ПГ по КТС - Правец, който успя да постигне 22 точки. Най-добрите играчи ще имат възможност да се включат в Националният отбор по крикет до 17 години и да участват в международни прояви. Гости на турнира бяха кмета на Община Правец Румен Гунински, зам. кмета Васил Симеонов и членове на Управителния съвет на Българската федерация по крикет. Турнирът бе закрит от кметът на Община Правец Румен Гунински, който връчи купи и медали на победители.