Детски футболен турнир "Ракитин 2021" се проведе в Трудовец

7 Юни 2021, 21:05
(1) (0)
Прочетена: 1929 3

В събота (05 юни) се проведе детски турнир по футбол "Ракитин" 2021 в с.Трудовец по повод Деня на детето и "Ракитинови" празници. Мероприятието се осъществи със съдействието на ФК "Ракитин" (Трудовец) и Кметство село Трудовец. Спортната проява се увенча с успех, след като протече с много настроение сред участниците и при перфектни условия.

В турнира се включиха 6 отбора. На първо място завърши силният тим на елитния "Ботев" (Враца). Втори остана приятната изненада ОФК "Правец", на трето място завършиха децата от школата на "Балкан 1929". Четвърти се нареди "Чавдар" (Етрополе), пети останаха домакините от "Ракитин" (Трудовец), а на последното място - "Олимпик" (Тетевен). След края на турнира участниците получиха награди. Първите три отбора бяха наградени с купи и медали, най-изявените футболисти получиха индивидуални отличия. Купата за победители връчи д-р Илин Черняшки, председател на Общински съвет Ботевград.

Най-добър вратар: Петко Иванов - "Балкан 1929"

Голмайстор на турнира: Михаил Карашлийски - Ботев Враца

Най-полезен играч: Георги Такоров - ОФК Правец

Най-добър защитник: Костадин Коцев - ФК Ракитин Трудовец

Турнирът се проведе в две групи, като отборите играха на принципа всеки срещу всеки. След изиграването на срещите от груповата фаза, се заформиха и двете финални двойки. За 3/4 място спориха "Балкан 1929" и "Чавдар" (Етрополе). Ботевградчани бяха безкомпромисни и отнесоха противника с 4:0. В големия финал се сблъскаха елитния "Ботев" (Враца) и ОФК "Правец", който се представи на ниво в своята група и оглави класирането след две победи. В спора за първото място правчани обаче отстъпиха с 0:2 от своя съперник, който съвсем резонно игра много силно и демонстрира отлични качества и в последствие заслужено спечели.

Организаторите изказват благодарност към спонсора на турнира ЗК Лев Инс Ботевград с директор г-н Цветан Цолов.