8 Ноември 2012, 15:50
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1977 1

И тази година традицията бе спазена и на 6 ноември в град Димитровград, бившия Цариброд, се проведе лекоатлетически крос по повод празника на града „Димитровска трака 2012г.”. Участваха над 10 клуба от Западната ни съседка, като между тях бе и правешкият клуб „Правец 92”. Общо състезателите бяха над 120, като правчани бяха трима. Стартът на проявата бе пред кметството на града, а финалът – пред манастира „Св.Димитър”, с над 600м. надморска височина. Дължината на трасето бе около 2000 метра и бе само изкачване. При девойките мл.възраст Севдалина Алдинова се класира между първите 8, а при девойките ст.възраст – Ана-Мария Колева завърши втора и това й донесе сребърен медал. При ветераните победител излезе нашият представител Христо Колев, който спечели златния медал. Той победи известния в близкото минало сръбски бегач Зоран Дойчинович, от клуб „Раднички”, Ниш.
Награждаването на призьорите в отделните възрастови групи бе пред манастира. След това организаторите на проявата – Атлетически клуб „Балкан”, дадоха почерпка на всички участници и гости и по повод 25 години от учредяването си.