Драматичен мач изиграха отборите на Чавдар Етрополе и ФК "Балкан" Ботевград

21 Август 2016, 19:53
(0) (0)
Етрополе - Новини
Прочетена: 4908 34

Много драматичен мач изиграха регионалните съперници Чавдар Етрополе и ФК Балкан 1929 Ботевград, в който можеше да се види всичко от футболната игра. Срещата бе първата официална, която се провежда на централния стадион на обновения спортен комплекс "Чавдар", които предложи прекрасни условия за качествена игра. Началото на мача бе дадено в 18.00ч., като първоначално отборите започнаха доста предпазливо, но в средата на първото полувреме играта придоби по-високо темпо и играчите се хвърлиха в здрави единоборства с превес на домакините, които показаха хубав синхрон в атаките. Това, което липсваше в крайната фаза на етрополската формация, бе сила на ударите към вратата на гостите. До края на първата част не падна гол в нито една врата, а отборите получиха по един жълт картон.

След почивката на  публиката бе поднесено истинско зрелище от  всякакво естество. Домакинският натиск продължи с пълна сила и в 65 мин. бе отсъдена дузпа в полза на Чавдар, която успешно реализира Николай Иванов, който показа чудесна игра през целия мач. Радостта не продължи дълго, защото 4 мин. по-късно гостите изравниха след точен изстрел на Цветелин Цаковски. Съмненията за този гол бяха бурно изразени от публиката, според която е имало явна засада, и това положение доведе до голямо напрежение на трибуните. Последваха реплики към треньора на гостите, който имаше доста демонстративно поведение, което въобще не допадна на зрителите. От тук нататък напрежението се пренесе и на терена,последваха още наказателни картони и накъсване на играта. Футболистите на Чавдар се раздадоха на терена, показаха хъс, желание за победа и чудесна спортна форма, като обстрелваха врата на гостите, но гол така и не падна. В последната минута от редовно време Ивайло Величков отправи силен удар, но топката се отклони и като по чудо не влезе във врата.

Главният съдия даде 4 мин.продължение, в което имаше много нарушения. Наставникът на гостите буквално влезе на терена, наложи се четвъртият съдия да го предупреди официално, а публиката изразяваше бурно своето възмущение от всичко това. Срещата между Чавдар Етрополе и Балкан завърши при резултат 1:1.