Сряда, 8 Май 2024, 08:20

Два сребърни медала за тройката акробатки на "Балкан" от международния турнир във Варна

9 Май 2015, 14:04
(0) (0)
Прочетена: 2151 11

В категория тройка жени акробатките на „Балкан” Василена Рабохчийска, Гая Диланова и Цветелина Данчева взеха среброто в два поредни дни - петък и днес (събота) в Международния турнир за юноши и девойки по акробатика, който се провежда три дни във Варна.
От вчерашното си представяне в 9.15 ч. тройката спечели сребърен медал в изпълнение на баланс, а днес отново сребърен медал за темпова композиция. В първия ден на турнира акробатките ни се класираха на 4-то място.

Нашите момичета играха в група 11-16 годишни и в трите дни от международния турнир. Представянето им бе доста оспорващо това на спечелилите първо място. В четвъртък те се изправиха срещу първия отбор на Израел, във втория – на Холандия и днес- срещу акробатките на втория отбор на Израел.

За всеки един от дните, нашите момичета освен грациозно представяне, показаха добра атлетична форма и различни облекла.

Днес от 20:20 до 20:50 ч. ще се състои церемонията по награждаване.

Общо 21 медала спечелиха българските състезатели в последния ден на международния турнир по спортна гимнастика и акробатика, съпътстващ Световната купа във Варна.