Двама състезатели от „Таек Кион” спечелиха бронз на Европейското в Солун

15 Април 2016, 14:20
(0) (0)
Прочетена: 1829 10

Вчера започна Европейското първенство по таекуондо - версия ITF, което се провежда в Солун, Гърция. В него участват четирима представители на клуб „Таек кион” Ботевград – Пламена Иванова, девойки младша възраст, етрополецът Николай Петков при юношите старша възраст, Цветелин Кръстанов и Цветомир Йолов при децата от 12г. до 14г.

В днешния ден започнаха срещите в дисциплината спаринг, а състезатели на „Таек Кион” завоюваха два бронзови медала. Цветелин Кръстанов в категория до 40кг и Цветомир Йолов при 55-килограмовите за съжаление загубиха полуфиналните си срещи и се изкачиха на третото място на стълбицата.

Други двама български състезатели спечелиха сребърни медали. Антон Миланов при момчетата до 45км стигна до финала след три поредни победи над съперниците си от Полша, Италия и Русия. На финала Миланов се изправи срещу Даниел Дауляшевич (Беларус), но умората от трите поредни мача не му позволи да вземе титлата. До сребро стигна и Илчо Машев при момчетата до 60 кг. Машев победи на старта руснака Валерий Гринев, но загуби срещата за титлата от Игор Кирницкий (Украйна).

В първенството се състезават над 700 участници от 31 държави.