Изключителен малшанс лиши Владимир Далаклиев от спечелването на директна квота за Олимпийските игри в Токио. Родният ни талант игра много силно на Европейските oлимпийски квалификации, които се проведоха в София през уикенда и въпреки че остана на крачка от целта си, спечели бронзов медал и се представи повече от достойно. В елитната надпревара участие взеха 280 таекуондисти от 42 страни, а само 16 квоти бяха разпределени общо за мъже и жени.
Далаклиев, който бе подкрепян от двамата си треньори Пламен Трънски и Фарзад Золхадри, постигна две победи в първите си два мача, но в полуфиналите допусна загуба с 1 точка, която прекърши амбициите му за директно класиране на най-високия спортен форум. След изгубения полуфинал, Влади Далаклиев трябваше да спори за третото място, но съперникът му не се яви и бронзовият медал остана за него. Хипотетично все още има шанс за ботевградчанина да вземе участие на най-високия спортен форум. Това може да се случи ако евентуално някой от двамата финалисти, които спечелиха квоти, бъде хванат с допинг или поради някаква причина се откаже и по този начин отстъпи мястото си на родния ни състезател, който ще бъде първа резерва.
В своята категория до 68 кг., Далаклиев се представи много силно. В първата си среща голямата ни надежда в таекуондото постигна инфарктна победа над поляка Матео Счесновски. В първите две части съперникът на Далаклиев водеше в резултата, но в третата част бронзовият ни медалст от световното първенство през 2017 година направи поредица от силни удари и след нокдаун от страна на българина се наложи полякът да потърси лекарска помощ. В крайна сметка редовното време завърши наравно 19:19 точки, но в продължението мощната атака на Далаклиев даде резултат и той излезе краен победител след златна точка.
Във втората си среща Владимир Далаклиев също игра блестящо и постигна впечатляваща победа над представител от Черна Гора. Още от самото начало на двубоя Влади наложи своя стил на игра и през цялата среща диктуваше темпото. Във втората част Далаклиев нанесе поредица от удари, които му дадоха преднина в резултата. В последната част той увеличи разликата в точките и в крайна сметка се наложи с 14:9. Така Далаклиев отиде на полуфинал, където се изправи срещу европейския шампион Хакан Реджбер от Турция.
Решителната среща също бе много инфарктна и изпълнена с обрати и драматични моменти. Нашият състезател поведе с 3:0 след ударно начало, но съперникът му успя да изравни. Влади бе по-настъпателен и атаките му дадоха своето отражение и българинът поведе отново. В последната ключова част, турчинът, който е европейски шампион, се събра и постигна обрат за втори път като до края задържа преднината си от една точка и спечели. В последната секунда Влади Далаклиев направи атака, която не бе зачетена и в крайна сметка подпечата неговата загуба с 8:9 точки. В един по-добър ден и малко повече спортен шанс срещата можеше да бъде с друг развой. Все пак Далаклиев остана с бронзовия медал, което е поредно престижно отличие за него.