Неделя, 14 Юни 2026, 10:42

Емил Димитров: "Курортите се превърнаха в сергии за гащи и парцали"

4 Октомври 2012, 20:24
(0) (0)
Етрополе - Актуално
Прочетена: 3961 7


"Курортите се превърнаха в сергии за гащи и парцали", възмущава се депутат.

Собствениците на заведения ще могат да поставят маси по тротоарите и пешеходните алеи с приетите днес на второ четене промени в Закона за устройство на територията. Депутатите не се съобразиха с искането на Емил Димитров от ГЕРБ, който настояваше в селищата и курортите масите на заведенията на открито да се поставят единствено в рамките на имота, а не в зелените площи.

"Не е нормално едни да искат да има инфраструктура, градини, крайбрежни алеи, а някой да се продава за пет лева и да дава на 100 обекта да се редят по крайбрежната ивица. Курортите се превърнаха в сергии за гащи и парцали". Този проблем трябва да бъде решен и преместваемите обекти да бъдат премахнати.

С друга поправка в закона парламентът разреши поставянето и на зарядни колонки за електромобили.  Досега можеха да се поставят преместваеми търговски обекти, спирки на градския транспорт, пейки, лампи, кофи за боклук.

Източник: видео bgonair.bg

Ключови думи: Емил Димитров

Подобни новини

Коментари (7)

  • Отговори (0) (0)
    1. добавен от: Анонимен 5 Октомври, 09:56

    Емил е прав

  • Отговори (0) (0)
    2. добавен от: Анонимен 5 Октомври, 11:47

    Емо е прав, но хората от това си изкарват прехраната.

  • Отговори (0) (0)
    3. добавен от: Анонимен 5 Октомври, 14:46

    ами, както той си гледа за неговите далаверки, така и други дУпетати си гледат техните:)

  • Отговори (0) (0)
    4. добавен от: Анонимен 5 Октомври, 16:16

    Е, не могат всички да имат ловни стопанства, налага се някои хора да си изкарват прехраната, като продават и гащи.

  • Отговори (0) (0)
    5. добавен от: Анонимен 5 Октомври, 16:17

    Без ловно стопанство ще мина, но без гащи не.

  • Отговори (0) (0)
    6. добавен от: Анонимен 6 Октомври, 10:36

    Emkata e prav i nedeite da go hulite samo.

  • Отговори (0) (0)
    7. добавен от: Анонимен 7 Октомври, 16:15

    Много прав е и аз ядох от неговите кебапчета на изборите и гласувах за него. За пръв път ми се случи да ям на аванта.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (17)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (37)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (79)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (54)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete