Сряда, 10 Юни 2026, 21:47

Емоционално изпращане на Випуск 2026 в ПГТМ „Христо Ботев“ - Ботевград

15 Май, 18:33
(1) (0)
Ботевград - Новини
Прочетена: 9321 1


С много вълнение, усмивки и сълзи от радост премина тържественото изпращане на абитуриентите от Випуск 2026 на ПГТМ „Христо Ботев“ – Ботевград. Празничната програма събра ученици, учители, родители и гости, които заедно споделиха един от най-важните моменти в живота на зрелостниците.

Церемонията започна с построяване на учениците и тържествено посрещане на училищното знаме под звуците на химна. Водещите поведоха присъстващите през емоционалната програма, изпълнена с музика, слова и специални моменти, посветени на завършващите.

Директорът на гимназията Иван Николов отправи поздравително слово към абитуриентите, като ги насърчи да следват мечтите си и да не забравят уроците, научени в училище. По време на тържеството бяха връчени и грамоти на отличилите се ученици.

Особено вълнуващи бяха музикалните изпълнения, сред които песента „Един неразделен клас“, както и традиционното „Учителко любима“, по време на което учениците поднесоха цветя на своите преподаватели в знак на благодарност.

Не липсваха и усмивки с хумористичните представяния на 12-класниците, както и емоционалните последни думи, отправени от зрелостниците към съученици и учители. В програмата бяха включени още танцови изпълнения, номинации и награди, които допълниха празничната атмосфера.

Кулминацията настъпи с последния училищен звънец, даден от директора, и прощаването със знамето под звуците на песента „Клетва“ – момент, който трогна всички присъстващи.

Тържеството завърши с хора и пожелания към абитуриентите за успешен път напред. Випуск 2026 напуска училището с гордост, спомени и надежди за бъдещето, оставяйки след себе си следа в историята на ПГТМ „Христо Ботев“ – Ботевград.

Следвайте Balkanec.bg:

Във фейсбук: https://www.facebook.com/balkanecbg

В youtube: https://www.youtube.com/@balkanec_bg

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQA2Etkwz5oDLlZbHwe5FWzyfCeZZFL0aMLES84s6n4xbbeki6lQG3zdbXOGkYiA

Източник: balkanec.bg

Коментари (1)

  • Отговори (1) (1)
    1. добавен от: Анонимен 15 Май, 19:34

    Красиви майски празници. На добър час скъпи абитуриенти и поздрави за директора г-н Николов /Багата/.

Добави коментар:

Ако искате да споделите и Вашето мнение, трябва да се регистрирате или да влезете с профила си.
Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (13)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (34)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (75)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (50)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (13)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete