Неделя, 14 Юни 2026, 10:07

Еньовден в с. Разлив

23 Юни 2023, 17:16
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1901 5


За поредна година жителите на с. Разлив ще посрещнат празника на билките и Слънцето - 24-ти юни, Еньовден.

Организатори на честването са Кметство с. Разлив, НЧ „Васил Ценков – 1936“, с. Разлив, Клуб за възрастни и хора с увреждания, с. Разлив. Те канят всички желаещи да се присъединят към тях и заедно да посрещнат празника по стара българска традиция.

В ранното утро на Еньовден, от площада на с. Разлив в 05,30 ч. ще тръгне групата, за да посрещне изгрева на Слънцето и да набере първите билки, напоени с утринна роса, които според народното поверие имат най-голяма лечебна сила.

С набраните билки и цветя, пред Клуба за възрастните хора, в 9,30 ч. ще започне плетенето на големия Еньовски венец, еньовски китки и венчета.

В 10,00 ч. е началото на празничната музикална програма.



Източник: balkanec.bg

Коментари (5)

  • Отговори (3) (0)
    1. добавен от: Анонимен 23 Юни, 21:58

    След брането на билки, нема ли да има биричка, скаричка,ракия и малко музичка, мале да отпуснем душата.

  • Отговори (1) (0)
    2. добавен от: Анонимен 23 Юни, 22:15

    Все ядене и пиене нека разпуснем без ядене и пиене да видим как се забавлят и старите хора

    • (2) (0)
      1. добавен от: Анонимен 25 Юни, 06:54

      Та мигар старите хора не обичат ядене,пиене и музика, я им направете една софра с музика да видите, кеф.

  • Отговори (1) (0)
    3. добавен от: Анонимен 25 Юни, 19:19

    Курбан чорба и боб с мръфки :D

    • (2) (0)
      1. добавен от: Анонимен 25 Юни, 21:30

      И кило ракия.

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (1)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (17)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (37)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (79)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (54)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete