ФК “Балкан 1929” с победа над “Оборище” Панагюрище

9 Септември 2023, 21:52
(0) (0)
Прочетена: 757 3

Футболистите на Балкан постигнаха нова победа в Югозападната Трета лига, този път срещу гостуващия Оборище с 3:1.

Момчетата на Иван Редовски започнаха своята доминация още от първата минута, когато Николай Миков пропусна да открие резултата . Вместо това в 25-та минута гостите поведоха след гол на Матадос. Юношата на “Балкан 1929” Йордан Дамянов възстанови равенството след попадение с глава в края на първото полувреме. Преди гола домакините пропуснаха куп чисти положения пред вратата на бившия страж на “Балкан 1929” – Калин Дончев.

През втората част Николай Миков, Калоян Бонев и Иван Алексиев от ботевградския клуб направиха още фрапантни пропуски. Вратарят на гостите Калин Дончев пък спаси удар от бялата точка на Павел Петков. Капитанът Емил Колев за пореден път поведе тима към победата. При една от многото атаки се стигна до втора дузпа за “Балкан 1929” за груб фаул срещу бързоногия Дейвид Йорданов. Емил Колев бе безапелационен и реализира за 2:1. В края Павел Петков оформи крайното 3:1 след бърза контраатака.

След края на срещата капитанът Емил Колев взе микрофона и благори за подкрепата на привържениците на Балкан. Освен това каза, че посвещава победата за утрешния рожден ден на президента и треньор на “Балкан 1929” Иван Редовски.
Във вторник ”зелените” ще играят нов двубой. В турнира за Купата на България в Ботевград състезателите на Иван Редовски домакинства на един от фаворитите във Втора лига “Монтана”.

Източник: fcbalkan1929.com

Ключови думи: ФК Балкан 1929