ФК "Балкан" 1929 с победа срещу дублиращият отбор на ПФК "Септември"

8 Октомври 2022, 19:13
(0) (0)
Прочетена: 933 0

ФК “Балкан” 1929 победи дублиращият отбор на елитния “Септември” (София) с 3:1 в мач от Югозападната трета лига. Срещата се игра на “Герена”.

Тимът на Иван Редовски поведе в 7-ата минута чрез Дейвид Йорданов, който вкара от дузпа, която получиха след игра с ръка.

В 9-ата Калоян Бонев изпусна шанса да удвои резултата, като беше оставен сам срещу вратаря, но пропусна.

Гостите от София изравниха резултата 1:1, след като при последвалата контраатака голмайсторът остана сам срещу вратаря на балканци Слави Матин. До края на първото полувреме “Балкан” 1929 можеше да поведе в резултата, но след няколко положения не успяха.

Второто полувреме започна с гол за момчетата на Редовски, като Калоян Бонев поведе своя отбор напред в резултата и с глава вкара в мрежата на “Септември-II” за 2:1.

В 61-ата минута, Павел Петков, който беше под въпрос за този двубой, успя да вкара третия гол за домакините след страхотен удар.

До края на двубоя, нищо интересно не се случи и ФК “Балкан” 1929 взе своята победа.

След тази важна победа, ботевградчани остават на шестата позиция с 13 точки, а в следващия кръг ще гостуват на “Левски” (Раковски).

Източник: Николай Петков

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , Югозападна Трета лига