ФК Балкан 1929 с тежка загуба като домакин на Марек

4 Септември 2022, 11:20
(1) (0)
Прочетена: 1005 5

Марек разби с 4:1 като гост един от най-коравите отбори в Югозападната Трета лига – Балкан. Дупничани изнесоха страхотен мач на изкуственото игрище "Герена" в Ботевград.

Футболистите на Танчо Калпаков взеха инициативата още от самото начало. Стигна се до удар в гредата на Николай Ганчев, а в края на полувремето и до откриване на резултата. В 40-ата минута Божилов се разписа след подаване на Ганчев за 0:1.

През второто полувреме нямаше какво да спре атакуващата мощ на дупничани. Ганчев покачи на 0:2 в 64-ата минута, а до 74-ата резултатът вече бе 0:4 след голове на Любомиров и Милен Иванов.

Последва отпускане в редиците на Марек, което доведе до почетно попадение за ботевградчани чрез Николай Миков. В самия край Балкан можеше да върне и още едно попадение, но пропусна дузпа, след като Павел Петков би над гредата.

Така, макар дупничани да допуснаха първи гол във вратата си от началото на сезона, вече са на първо място в класирането на Югозападната Трета лига.

Източник: sportal.bg