ФК "Балкан 1929" загуби драматично баража за "В" група след дузпи с 4:5

29 Май 2016, 21:30
(0) (0)
Прочетена: 3448 8

ФК „Балкан 1929” загуби драматично първия баража за влизане във „В” група след изпълнение на дузпи с 4:5 от ОФК „Костинброд. Резултатът в редовното време бе 2:2. Така угаснаха и мечтите в Ботевград да има футбол от по-високо ниво, въпреки че Балкан беше безапелационен победител в източната „А” ОФГ.

Началните мините двата отбора започнаха предпазливо и се опознаваха взаимно.
В 11-та мин. защитникът на Балкан Цветослав Ботев избута в гръб нападател на Костинброд и съдията Таско Тасков отсъди малко пресилена дупза.  От бялата точка нападателят Б. Борисов не сгреши – 0:1 за Костинброд. В 20-та мин. при идентична ситуация, само че в другото наказателно поле, бе изблъскан Иван Редовски и съдията отново отсъди 11-метров наказателен удар, този път в полза на Балкан. Цветелин Цаковски се нагърби с изпълнението и прати вратаря  в обратния ъгъл – 1:1. До края на първото полувреме играта се водеше предимно в центъра, без сериозни опасности пред двете врати и може да се запомни с жълтия картон на Цветослав Ботев от Балкан.
2 минути след началото на второто полувреме Ботев си изкара втори жълт картон, съответно червен, и Балкан остана с 10 души на терена. Това веднага се отрази на играта и Костинброд натисна. В 57-та мин защитата на балканци се пропука - нападателя на Костинброд В. Вацов стреля по диагонала вратаря Виктор Вълчев бе безпомощен - 1:2. В 63-та мин. голмайсторът на Костинброд  Борисов  влезе много грубо в краката на Здравко Здравков и съдията му показа директен червен картон.

Така и двата отбора останаха с по 10 играчи на терена. Отборът на Костинброд се прибра в собствената половина да пази крехката си преднина. Така в 80-тата мин. при едно разбъркване Иван Редовски се оказа най-съобразителен и с удар от малкия пенал успя да израни за крайното 2:2. Така според регламента, без продължения, последва драмата с изпълнението на дузпи. Футболистите от Костинброд се оказаха с по-здрави нерви и вкараха и 5-те дузпи за крайното 5:4.
За Балкан от бялата точка се разписаха Мариян Маринов, Здравко Атанасов, Боян Макавеев и Цветелин Цаковски.

Ключови думи: ФК Балкан 1929