ФК Драгоман с инфарктна победа в Драговищица

30 Март 2019, 17:18
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1697 0

В мач от 11 кръг на ОГ София Запад, ФК „Драгоман” постигна трудна победа срещу домакина „Спортист” Драговищица с 2:1. Мачът в костинбродското село се игра пред около 100 зрители и предложи много емоции. Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 7 минута и бе създадено от домакините. В 15 минута пък Роберто Соколов можеше да открие резултата за „Драгоман” с хубав удар, но не успя. Постепенно гостете наложиха превъзходство в играта и владееха повече топката, но до голове през първата част така и не се стигна. Второто полувреме започна отново с атаки на ФК „Драгоман”, но не липсваха и такива за „Спортист”. С напредване на времето „граничарите” все повече засилваха натиска, но не успяваха да реализират попадение. В 60 минута съдията отсъди двоен удар в полза на „Спортист” Драговищица за върната топка от защитник към вратаря на гостите, която той хвана. Последваха 8 минути в които футбол не се игра и които преминаха в съветване между съдиите, разправии и подредба на стена. Чак в 68 минута непрекия фал бе изпълнен и след него последва разбъркване при което Милен Христов изведе „Спортист” напред в резултата. Гостите от Драгоман не се предадоха и продължиха да търсят попадение. В 80 минута съдиите показаха завидно не познаване на футболния правилник като спряха играта без никаква причина, когато топката бе в гостите, специално за да бъде извършена смяна от домакините. В 90 минута Димитър Алексиев с удар от фал успя да изравни резултата. В продължението на мача последваха още атаки на ФК „Драгоман” и при една от тях в 92 мин. най-съобразителен се оказа влезлият малко по-рано като резерва, 17-годишен Васил Борисов, който фиксира крайното 2:1. След края на срещата последваха разправии между двата щаба, но те бързо бяха потушени и в крайна сметка двата отбора си стиснаха ръцете.

В следващия кръг „Спортист” Драговищица гостува на „Козаро” Скравена, а „Драгоман” посреща „Костинброд” в директен мач за първото място.

Ключови думи: ФК Драгоман , ОГ София Запад , Драговищица