ФК Драгоман зарадва своята публика с победа над Ком Годеч

12 Октомври 2019, 19:55
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1487 0

ФК Драгоман записа първа домакинска победа за новия сезон. „Граничарите” надделяха с 3:1 над гостуващия „Ком” Годеч. Мача в Драгоман изгледаха около 200 зрители. Домакините излязоха по-мотивирани и бързо наложиха преса, която доведе до ранен гол. Точен за 1:0 в 5 минута бе Мариан Чавдаров Китанов след подаване на Роберто Соколов. Надмощието на „Драгоман” обаче трая само 15 минути и постепенно „Ком” изравни играта, а след 25 минута даже и бе по-идейния отбор на терена. Добрата игра на гостите се овенча с гол в 33 минута, когато Лъчезар Недялков реализира от пряк свободен удар. “Ком” Годеч продължи да е по-активния отбор и след изравнителния гол, но в 44 минута отбраната им се пропука и Роберто Соколов реализира за 2:1. При този резултат дойде и почивката.

През второто полувреме по-дейния отбор бе този на домакините и те организираха повече атаки, въпреки че в 51 минута останаха с 10 души. От игра бе изгонен Васил Борисов, който получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение в центъра на терена, което спря контраатака на гостите. Резултата стана 3:1 в 61 минута когато Мариан Чавдаров Китанов пусна перфектен извеждащ пас към Роберто Соколов, който не сгреши при изстрела си. В 84 минута гостите имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Минута по-късно пък играч на „Драгоман” се откъсваше от защитата и бе задържан за фланелката за което съдията вдигна само жълт картон на играча извършил нарушението.

Състав на ФК „Драгоман”: Любослав Любомиров, Евгени Борисов/Мариан Марианов Китонов, Ангел Нацков /к/, Петьо Петров, Николай Зарков, Станислав Пейчев, Васил Борисов, Борислав Бренишки, Мариан Чавдаров Китанов, Роберто Соколов/Павлик Митовски, Димитър Йорданов.

Ключови думи: ФК Драгоман