ФК "Ракитин" с голово шоу и срещу ФК Мъти вир Ихтиман

15 Септември 2019, 21:46
(0) (0)
Прочетена: 2679 14

В събота се изигра срещата от втория кръг на А ОГ София Изток. Трудовчани бяха гости на отбора на Мъти вир Ихтиман. Срещата премина при перфектни условия създадени от домакините, без никакви грубости. Това го показва и статистиката, само два жълти картона в срещата.

Мачът за Ракитин започна по същия начин както и при победата срещу Горна Малина с атаки и преса на съперника. Трудовчани имаха първи възможност за отбелязване на гол, но шанса не споходи Васил Григоров при завършващия удар, след прекрасен пас от страна на Красимир Алипиев. Все пак закономерното се случи, след коварно центриране от страна на Антон Иванов, вратаря изби топката и най-съобразителен беше Алипиев и откри резултата. Последваха нови силни атаки за гостите, но до втори гол не се стигна. Ихтиман от своя страна чакаше своята минута и тя не закъсня, малко преди края на полувремето имаха отличен шанс да изравнят резултата, но късмета не беше на тяхна страна.

Още с началото на второто полувреме Християн Джуранов бързо отказа гостите с два бързи гола. Те паднаха след атаки като по учебник. След тези три гола Ракитин не спря да атакува и прекрасна солова акция на Антон Иванов направи резултата 4:0. Малко преди края на срещата домакините стигнаха до гол, след изпълнение на статичен удар и не добра преценка от страна на вратаря на трудовчани. До края на срещата Красимир Алипиев оформи крайното 1:5 с красиво попадение.

В следващия кръг ФК Ракитин приема Спортист Нови Хан на 21 септември от 17:00ч. на стадиона в Трудовец.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец