Сряда, 17 Юни 2026, 13:41

ФК "Ракитин" Трудовец приема лидера в Трета лига за Купата на АФЛ

9 Септември 2025, 13:06
(1) (0)
Ботевград - Спорт
Прочетена: 1220 3


ФК "Ракитин" Трудовец ще излезе срещу сериозно предизвикателство в областната фаза на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Тимът от Трудовец приема лидера в Трета Югозападна лига – Рилски Спортист (Самоков).


Двубоят е насрочен за 10 септември (Сряда) от 17:00 ч. на стадион "Ракитин" и обещава интересен сблъсък между амбицията на домакините и опита на гостите.


Купата на АФЛ (Аматьорската футболна лига) е турнир, който се организира всяка година от Българския футболен съюз и е предназначен само за аматьорските отбори в страната – участници в Трета лига и в областните групи. Това е състезание, което дава шанс на малките клубове да премерят сили извън рамките на своите първенства и често се превръща в голям празник.


Докато първенството в Трета лига вече е в разгара си, Рилски Спортист демонстрира отлична форма. След изиграни шест кръга тимът от Самоков е лидер в класирането с актив от 14 точки и се утвърждава като един от фаворитите за промоция.

От своя страна, "Ракитин" все още не е започнал официалните си мачове за сезона. Дебютът им в първенството предстои именно през идния уикенд, което прави двубоя срещу Рилски Спортист първи истински тест за състава на домакините.


Безспорно, фаворит в срещата са гостите от Самоков. Формата, натрупаният игрови ритъм и лидерската позиция в лигата поставят Рилски в ролята на отбор с по-големи шансове за успех. Въпреки това, турнирен двубой като този често крие изненади, а "Ракитин" ще разчита на подкрепата на своите фенове и на свежестта от липсата на натрупана умора в сезона.


Мачът обещава да бъде истински празник за футболната общност в Трудовец. Домакините ще имат възможност да се изправят срещу силен съперник и да проверят докъде се простират възможностите им в началото на новия сезон.

Източник: balkanec.bg

Коментари (3)

  • Отговори (0) (2)
    1. добавен от: Анонимен 9 Септември, 13:35

    Ще им спукаме дупенцата на тия картофе !

  • Отговори (1) (0)
    2. добавен от: Анонимен 9 Септември, 16:30

    10 септември и е сряда.

  • Отговори (1) (2)
    3. добавен от: Анонимен 9 Септември, 18:21

    Мръве на жарава и бира на корем :D

Добави коментар:

Назад

Последвайте ни във Facebook

Обяви

виж всички
виж всички
виж всички

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

Анкета » коментари (2)

Одобрявате ли вдигането на цените на автобусните превози

отговори
Да, нормално е при повишаване цените на горивата (18)
70% Complete
Да, но трябва да има повишаване и на качеството на услугата (38)
70% Complete
Не, защото не се прави нищо за условията на пътниците (80)
70% Complete
Твърдо не, това е спекула и печалбарство (57)
70% Complete
Не, защото държавата и общините дофинансират някои курсове (14)
70% Complete
Нямам мнение (4)
70% Complete