ФК "Ракитин" (Трудовец) с равенство от гостуването си на "Бенковски" (Костенец)

31 Март 2019, 17:59
(3) (0)
Прочетена: 1837 10

Мъжкият футболен отбор на "Ракитин" (Трудовец) завърши наравно 2:2 при визитата си на втория в класирането "Бенковски" (Костенец). В двубой от 15 кръг на "А" Областна група - Изток, двете страни спретнаха зрелищен сблъсък на стадион "Бенковски" в Костенец.

Срещата стартира добре за домакините, които в 20-ата минута успяха да поведат в резултата с гол на Георги Костов. След попадението останаха съмнения за засада, но до отмяна на гола не се стигна. В 30-ата минута устремът на "Бенковски" продължи и домакините успяха да удвоят аванса си, автор беше Веселин Гелев. Отговорът на "Ракитин" не закъсня, след като трудовчани създадоха няколко опасни голови положения, които обаче бяха пропуснати. От своя страна пък футболистите на "Бенковски" (Костенец) също продължиха да атакуват, но ударите им срещаха сериозна съпротива в лицето на вратаря на "Ракитин" - Денислав Димитров. Двете страни се оттеглиха на почивката при резултат 2:0, но интересното сякаш тепърва предстоеше.

След подновяването на играта, битката на терена продължи, като трудовчани оказаха натиск върху съперника и това респективно доведе до нова промяна на резултата. 5 минути след началото на втортоо полувреме, съвсем редовен гол на Райко Влъчков бе отменен от главния рефер, след като от домакините изразиха протестите си по малко по-агресивен начин и съдията отмени попадението. След това обаче превесът на гостите продължи.  Влезлият като резерва Красимир Наков подаде за Васил Георгиев, който сътвори хубав пробив и успя да оплете топката в мрежата на домакините за 2:1. Интригата бе налице и събитията на терена започнаха да предизвикват все по-голям интерес. Тимът на "Ракитин" продължи да тормози отбраната на противника и успя да се добере до равенство. Гол шедьовър на Красимир Алипиев бе с основна заслуга за това. Нападателят на гостите изстреля мощен снаряд зад пеналта и прати неспасяемо топката в сглобката на вратата. До края положенията се редуваха и пред двете врати, но в крайна сметка отборите си разделиха точката и оставиха след себе си хубав футболен спектакъл.

В следващия 16 кръг, ФК "Ракитин" (Трудовец) приема ФК "Пирдоп". Двубоят ще се играе на на 6 април (събота) на стадион "Ракитин" в Трудовец от 16:00 ч.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец